• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ד"ר סברי אלסייד, רופא בכיר בסורוקה, זכה במענק מחקר יוקרתי

ד"ר סברי אלסייד - רופא בכיר במחלקה לאף אוזן וגרון בסורוקה, זכה במענק מחקר יוקרתי לרופא חוקר  של הקרן הלאומית למדע

ד''ר סברי אלסייד (צילום: רחל דוד / סורוקה)

הקרן הלאומית למדע -  ISF תומכת במצויינות במחקר בתחומי המדע השונים, ומעמידה מענקי מחקר לצורך ביצוע מחקר קליני ובסיסי במשך שלוש שנים, כך נמסר בהודעה מבית החולים סורוקה.

השנה זכו במענק שמונה רופאים מבין מעל למאה רופאים בכל הארץ שהגישו מועמדות. ד"ר סברי אלסייד, רופא בכיר במחלקת אף אוזן וגרון בסורוקה, נמנה עם שמונת הזוכים במענקי מחקר רופא/חוקר. 
המענק הינו בהיקף של כ-1 מיליון ש"ח על פני 3 שנים.

ד"ר סברי אלסייד, בוגר אוניברסיטת מרבורג, גרמניה, הוא רופא בכיר במחלקת אף אוזן וגרון עם התמקצעות בניתוחי אוזניים, שיקום שמיעה וניתוחי בסיס גולגולת. ד"ר סברי בודק במחקרו מניעה וטיפול בנזקי שמיעה, הן סביבתיים והן משניים למגוון טיפולים תרופתיים. 

ד"ר סברי אלסייד, רופא בכיר במחלקת אף אוזן וגרון בסורוקה: "הזכיה במענק רופא חוקר מביאה לבית החולים, למחלקת אף אוזן וגרון ולי גאווה גדולה. אין ספק כי היא תחזק את קשרי המחקר עם חוקרי הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון  ועם קבוצת מחקר מובילה בהאנובר, גרמניה, בתחום האוזן הפנימית".

המחקר הוא תולדה של עבודה משותפת של "האב (Hub) ריפוי פצע׳" - מיזם המאגד מגוון רחב של קלינאים וחוקרים בתחומים הנוגעים בריפוי רקמות. המחקר מתבצע בשיתוף פעולה בין מחלקת אף אוזן וגרון בסורוקה ופרופ' אלי לואיס, חוקר מדעי היסוד בפקולטה למדעי הבריאות, הנחשב לאחד המובילים בתחום תיקון נזקי רקמות.

ד"ר אלסייד מוסיף: "מטרת המחקר היא להטיב עם אוכלוסיה גדולה מאד של חולים. מדובר בחולים הסובלים מנזקי שמיעה, וגם חולים המקבלים טיפולים תרופתיים עם תופעות לוואי של ירידה משמעותית בשמיעה. מטרת המחקר היא להבין את מנגנוני הנזק באוזן הפנימית, והוא בוחן את ההשפעה של חלבון גוף מגן – הן ככלי אבחנתי והן ככלי טיפולי".

ד"ר שלומי קודש מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "זכייתו של ד"ר אלסייד במענק היא גאווה לבית החולים.  ההזדמנות לחקור ולקדם את איכות הרפואה בעבור מטופלנו היא משמעותית ואני שמח על תמיכת הקרן במחקר חשוב זה".

פרופ'  דניאל קפלן, מנהל מחלקת אף אוזן וגרון בסורוקה: "כשאנחנו מטפלים בחולים עולים רעיונות והשערות לגבי מנגנון המחלה ואפשרויות הטיפול. בעזרת מחקרו של ד"ר אלסייד נוצרה הזדמנות מיוחדת לבדוק זאת במעבדה בתקווה להעניק פתרונות נוספים לחולים".


תגובות

End of content

No more pages to load