• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ריב השכנים הסתיים בשנת מאסר בפועל

שנת מאסר בפועל - זהו העונש שנגזר על רסימיה אבו כף, ששפכה מים רותחים על אישה שהגיעה לסייע לידיד, בעקבות סכסוך שכנים

ריב השכנים הסתיים בטיפול בכוויות בבית החולים (צילום הדמיה: PIKIST / CC0)

שנת מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי ותשלום פיצוי בסך 10,000 שקלים נגזרו בבית המשפט מחוזי בבאר שבע על רסימיה אבו כף, בת 37, אחרי שהורשעה על יסוד הודאתה בעובדות כתב אישום שתוקן בשנית במסגרת הסדר טיעון, בעבירה של חבלה חמורה שלא כדין, לאחר ששפכה מים רותחים על שכנתה וגרמה לה לכוויות בגופה בהיקף של  12%.

כפי שעולה מהנאמר בגזר הדין, התקרית התחילה מספר שבועות לפני יופ התקרית, ה-27 ביולי, 2018, עת נתגלע סכסוך בין הנאשמת לבין השכן שלה, בן 60, המתגורר בקומה הרביעית בבניין בו מתגוררת גם הנאשמת. הסכסוך נסוב סביב השימוש במקלט המשותף של בניין המגורים. הנאשמת סברה שהשכן עושה במקלט שימוש יתר עד כדי מגוריו בו. השכן, מצדו, רגז על הנאשמת משום שחיבלה לדעתו במנעולי המקלט המשותף אותם נאלץ להחליף בשל כך. השכן שיתף בדבר הסכסוך את חברתו שלה היכרות קודמת, שטחית, עם הנאשמת. בהזדמנות שנקרתה בדרכה, לפני יום 27.7.18, המתלוננת, שפגשה את הנאשמת ברחוב, התערבה בסכסוך, בכך שפנתה לנאשמת ושאלה אותה למה היא עושה בעיות לחבר שלה, השכן, עם מנעול המקלט. הנאשמת, מצידה, התעלמה בהפגנתיות מן המתלוננת ומדבריה. 

סמוך לפני השעה 11:11, גילה השכן, שאדם, שזהותו אינה ידועה, חתך עם מכשיר חד את הצמיג האחורי של האופניים שלו שהיו בכניסה לבניין המגורים. מכיוון שראה זמן קצר לפני שעה זו את הנאשמת ליד האופניים, ונוכח הסכסוך ביניהם, סבר השכן שהנאשמת היא זו שחתכה לו את צמיג האופניים. השכן עלה נסער לדירת הנאשמת ונקש על דלתה מספר פעמים. הנאשמת לא ענתה לו ולא פתחה את דלת דירתה. בכעסו על הנאשמת התקשר השכן אל המתלוננת וסיפר לה על שעשתה הנאשמת לאופניו. בעצת המתלוננת, התקשר השכן למשטרה, ירד ביוזמתו לרחוב והמתין לניידת המשטרה. המתלוננת, שביקשה לעזור לשכן במצוקתו, ניסתה להזעיק את בנו למקום, אך משזה השיב לה שאינו באזור, הגיעה בעצמה אל בניין המגורים. 

המתלוננת עלתה לדירתה של הנאשמת כשבידה טלפון נייד וצרור מפתחות והיא לבושה שמלת גופיה וכפכפים. המתלוננת דפקה ממושכות על דלת דירת הנאשמת, לרבות באמצעות צרור המפתחות שהיה בידה. המתלוננת, שסברה שאם הנאשמת תראה שהיא זו הנוקשת בדלת, היא לא תפתח לה את הדלת, מפאת היכרותן הקודמת וקרבתה אל השכן, חסמה את עינית הדלת עם הטלפון הנייד שלה.

כעבור כ-10 דקות שבהן דפקה המתלוננת על דלת ביתה של הנאשמת, ולאחר שמילאה סיר בישול בעל ידית אחת במים רותחים, פתחה הנאשמת את דלת דירתה. הנאשמת ראתה את המתלוננת עומדת מולה והשליכה בשפיכה על המתלוננת את המים הרותחים שבסיר אל פלג גופה העליון של המתלוננת. 

המתלוננת, שפחדה מהנאשמת, ברחה מן המקום בזעקות כאב אל חברתה שגרה בבניין הסמוך, שם נכנסה מיד אל המקלחת. תוך כדי בריחתה, נפל ונשבר המכשיר הנייד של המתלוננת. לבקשת המתלוננת, הזעיקה החברה אמבולנס, שפינה את המתלוננת לבית חולים. בבית החולים אובחנו לה כוויות על גופה. 

במסגרת הטיפול במתלוננת בבית החולים נזקקה המתלוננת לטיפול בנוזלים, במשככי כאבים ולחבישות. בנוסף, המתלוננת אושפזה במחלקת פלסטיקה בבית החולים, להמשך טיפול בה ובחבלות הכוויה שנגרמו לה. 

ביצוע העונש נדחה, על מנת לתת לרסימיה אבו כף שהות לערער על העונש שנגזר עליה.

תגובות

End of content

No more pages to load