• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''שורפים לנו את הנשמה'': בלוני תבערה ונפץ על עוטף עזה ובאר שבע

אתמול, שני, נרשם בעוטף עזה מספר השריפות הגדול ביותר מזה שנתיים, במקביל לעשרות בלוני תבערה ונפץ שהופרחו לעבר ישראל והגיעו לב''ש ואופקים. גורמים בעזה מבהירים: אם לא ייכנס כסף, נירה רקטות

דליקה בארז (צילום: צוות מטעי השקמה)

עוטף עזה והנגב התעוררו ליום נוסף של בלוני תבערה והנפץ: מהבוקר משתוללות שריפות בארז, אור הנר ובשדות פתוחים באיזור אשכול. כוחות כיבוי מקומיים מטפלים באירועים. מדובר בשריפות קוצים על שטחים נרחבים ופגיעה במטעים, בהם מטע אבוקדו בקיבוץ ארז. בלוני תבערה נחתו ביישוב מעון בין ערד לחברון. בישראל עוקבים בדאגה אחרי שיפור היכולות של החמאס בתחום הפרחת הבלונים, שמסוגלים לחדור עמוק לשטח ישראל ולגרום נזקים גם 100 ק''מ ויותר מגבול עזה.

מבחינת היקף הפגיעות, ב-24 השעות האחרונות נגרמו דליקות מבלוני תבערה ונפץ בכמות הגדולה ביותר מזה שנתיים. מדובר בהסלמה ברורה ותושבים בעוטף עזה חוששים מפני סבב לחימה והלך ומתקרב. אתמול הופרחו עשרות בלוני תבערה ונפץ בהם כאלה שהגיעו לבאר שבע ואופקים. בלון תבערה אותר אתמול בלילה בבית העלמין החדש בבאר שבע, בלוני נפץ התפוצצו בקרבת העיר שדרות ויותר מ-20 שריפות, שמקורן בבלוני תבערה השתוללו אתמול בעוטף עזה, מבלי שייצאו הודעות רשמיות על כך. ברוב המקרים, היו אלה התושבים - ולא הגורמים הרשמיים, שדיווחו על הדליקות ובלוני התבערה. אתמול ירו גורמי חמאס עשרות רקטות לעבר הים והבהירו: אם לא ייכנס הכסף הקטארי, יחודש הירי הרקטי לעבר ישראל.

הסיבה להסלמה: חמאס רוצה כסף והרבה ולא - יחדש את ירי הרקטות על ישראל

כסף וכסף בלבד הוא הסיבה לירי: חמאס לא יהסס לחדש את הירי הרקטי לעבר ישראל, כפי שעשה בשבוע שעבר, אם קטאר לא יעביר במיידית עשרות מיליוני דולרים, חמאס לא יהסס להיכנס לסבב לחימה. כפי שזה נראה כרגע, עם סגירת המעברים בכרם שלום ובארז, חמאס הולך לקראת סבב לחימה במתכונת ה''רגילה'': הפרחת בלונים, הבערת שדות ותקריות גבול - כשצה''ל בתגובה מפיצץ בעיקר דיונות ופינות עישון של החמאס, ירי רקטי זולג וסבב לחימה מלא. 

וידאו: הפרחת בלוני תבערה מעזה, הבוקר, שלישי (מקור: רשתות חברתיות, עזה / ללא קרדיט)


בעוטף עזה זועמים על הפרחות בלוני התבערה: "זה שורף לנו בנשמה"

מצד שני, הדרג המדיני בישראל, שעסוק במאבקים פוליטיים וצועד ככל הנראה לעבר בחירות רביעיות, אינו מעוניין לצאת כרגע למבצע גדול, כל עוד בלוני התבערה והנפץ מתוחמים לנגב. גם ירי הרקטות לעבר שדרות, בשבוע שעבר, נתקל בתגובה המוכרת של צה''ל: הפצצת דיונות חול. 

''המצב שורף לנו בנשמה'', אומרים הבוקר תושבים בעוטף עזה. אם כי בשדרות ובבאר שבע, ערים ליכודיות, נזהרים שלא לבקר את הממשלה, בלוני תבערה בבאר שבע, באופקים, קולות נפץ הנשמעים מדי לילה בשדרות, מבלוני נפץ, נתונים תחושה של סבב לחימה הולך ומתקרב. 

ומה התגובה של ישראל הרשמית לשדות הבוערים וירי הרקטות? הפצצת דיונות חול

מפקדת תיאום הפעולות בשטחים פרסמה הודעה, ממנה עולה כי בעקבות הפרחת בלוני התבערה: ישראל סוגרת את מעבר כרם שלום, למעט ציוד הומניטארי ודלקים. ''בהמשך להנחיית שר הביטחון בני גנץ, הוחלט על סגירת מעבר כרם שלום, החל מהבוקר (ג׳). זאת בעקבות המשך הפרחת בלוני התבערה מהרצועה לשטח מדינת ישראל. מעבר כרם שלום ייסגר למעט כניסת ציוד הומניטארי חיוני ודלקים. ההחלטה התקבלה בתום התייעצויות ביטחוניות ולאור פעולות טרור חוזרות ונשנות מצד ארגוני הטרור ברצועת עזה כנגד אזרחי ישראל אשר מהוות הפרה של הריבונות הישראלית''.
 
''הפרחת בלוני התבערה והפרת השקט הבטחוני, יפגעו בראש ובראשונה בתושבי רצועת עזה, בפיתוח הכלכלה ובנסיונות לשיפור המצב האזרחי של תושביה. צה"ל ומדינת ישראל יגיבו בתקיפות ובנוקשות לכל פגיעה בריבונותנו ובאזרחינו. חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה כלפי ישראל, והוא יישא בהשלכות לאלימות המופעלת כנגד אזרחי ישראל''.

בתגובה, פרסם הבוקר דובר הגי'אהד האיסלמי, דאוד ג'יאהב הודעה  על פיה ''הכיבוש הציוני יישא בתוצאות הידוק המצור על עזה. 

תגובות

End of content

No more pages to load