• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הדרום הבוער: חייל צה''ל נפצע בעת כיבוי שריפה מבלון תבערה

למעלה מ-15 שריפות פרצו מהבוקר כתוצאה מבלוני תבערה ונפץ: חייל נפגע בעת כיבוי אש, יישוב בדואי פונה. בלוני תבערה הצליחו להגיע גם לדרום הר חברון, ב''ש וערד. נתניהו מבטיח: ''נגבה מחמאס מחיר מאוד כבד''

דליקה בחבל אשכול (צילום: דוברות אשכול)

חייל צה"ל שעסק בפעולות כיבוי בסוך לכיסופים נפצע בידו, טופל במקום והועבר לטיפול בבית חולים. למעלה מ-15 שריפות שמקורן בבלוני חבלה נרשמו מהבוקר: במועצת אשכול, בניר משה, בכיסופים, בשער הנגב, בבארי ובחצור. גם בשעה, כך על פי דיווחים פלסטינים, מופרחים עשרות בלוני חבלה ונפץ לעבר יישובי הנגב. חמאס והג'יהאד האיסלאמי הצליחו לשכלל את מטעני התבערה והנפץ המוצמדים לבלונים וכן את יכולות השיגור שלהם. הבלונים הממולכדים מסוגלים  לעוף 100 ק''מ ויותר מזרחה וחלקם נחתו באופקים, בבאר שבע, בערד וביישוב בדרום הר חברון.

דליקה באור הנר (צילום רץ ברשתות חברתיות ללא קרדיט)

בחלק מהיישובים, תושבים מדווחים על קולות פיצוץ עזים, שמקורם בבלוני נפץ. החשש הכבד הוא מפני פגיעות בנפש, שעלולות לשנות את התמונה. נכון לרגע זה, ישראל אינה מגיבה ומבליגה כל עוד האירועים מתוחמים לנגב בלבד. אם תהיה תגובה, מעריכים בעוטף עזה - היא תהיה בצורה של הפצצת דיונות חול. ישראל תיגרר למבצע ובחמאס יודעים כי בסופו של דבר יקבלו את כל מבוקשם.

וידאו: חיילים משתתפים בפעולות הכיבוי (צילום רץ ברשתות ללא קרדיט)

באחת השריפות באשכול היה צורך לפנות תושבים בדואים, אחרי שהאש איימה לכלות את בתיהם. צוותי כיבוי מתחנת נתיבות יחד עם צוותי קק"ל ורשות וטבע והגנים בסיוע גרורי צה"ל פועלים לכיבוי שריפת קוצים גדולה בתחום המועצה.

הנגב בוער: כך זה נראה מהצד העזתי (צילום רץ ברשתות העזתיות ללא קרדיט)​​​​​​​

ראש הממשלה, שביקר היום בבסיס חיל האוויר בחצור, אמר: ״אנחנו נתייחס לטרור הבלונים בחומרה רבה, ואתה תראה את התוצאות של זה מהר מאוד. יותר חשוב שהחמאס והג'יהאד האיסלאמי יראו את התוצאות הקשות של הפורענות הזו. יהיו לזה תוצאות קשות ומחיר כבד מאוד''. 

תגובות

End of content

No more pages to load