• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צה''ל תקף בעזה - וטיל ששוגר ממסוק נפל בקיבוץ באשכול

כמעט אסון: טיל שנורה ממסוק קרב של צה''ל נפל בקיבוץ באיזור אשכול - ובאורח נס לא התפוצץ. צה''ל: ''האירוע מתוחקר''

הנזק לרפת, הטיל שנפל בתוך הקיבוץ (צילומים שפורסמו ברשתות חברתיות ללא קרדיט)

כמעט אסון בקיבוץ בעוטף עזה: טיל שנורה ממסוק קרב של צה''ל נפל בתוך רפת בקיבוץ בעוטף עזה. הטיל גרם לנזק לאחד המבנים אך באורח נס לא התפוצץ. עשרות עגלים שהיו ברפת סמוכה לקו בהלם מעוצמת הפיצוץ וחברי הקיבוץ מספרים כי הם מתקשים לעמוד על הרגליים.

בדובר צה''ל טוענים שלא נגרם נזק, למרות שהצילומים שפורסמו על ידי התושבים ברשתות החברתיות מוכיחים אחרת: ''אמש, במהלך תקיפות צה"ל, שוגר טיל ממסוק קרב של צה"ל. בשל תקלה נפל הטיל במרחב עוטף עזה ולא התפוצץ. הנפל יפונה בשעות הקרובות והאירוע מתוחקר. אין נפגעים ולא נגרם נזק''.

אחרי יום של עשרות שריפות בעוטף, צה''ל הפציץ דיונות ופחונים של חמאס

בתגובה על הפרחות מאות בלוני תבערה שגרמו ליותר מ-50 מוקדי שריפה באשכול, צה''ל הגיב כפי שהוא נוהג במקרים אלה: הוא הפציץ שטחים פתוחים ופחונים, כשבצד העזתי לא נרשמו פגיעות בנפש, מאחר וחמאס דואג לפנו את העמדות לפני שצה''ל מפציץ.

דובר חמאס, פאוזי ברהום, אמר בתגובה להפצצת צה''ל: ''המשך ההסלמה הישראלית ברצועת עזה והפצצת אתרי ההתנגדות מוכיחים את הפשעים של ישראל, שלא ירתיעו את העם הפלשתיני ואת התנגדותו האלימה''. 

וידאו: תקיפת צה''ל בעזה, מתועד מהצד העזתי (צילום: רץ ברשתות ללא קרדיט)
​​​​​​​


דובר צה״ל אמר כי ''הלילה תקפו מטוסי קרב, מסוקי קרב וטנקים של צה״ל מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.
במהלך התקיפה הותקפו מתחם צבאי, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של ארגון הטרור חמאס. התקיפה בוצעה בתגובה להפרחות בלוני הנפץ משטח רצועת עזה לשטח ישראל במהלך השבוע האחרון. צה״ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל. 1ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל''.

תגובות

End of content

No more pages to load