• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נדחה החוק האוסר על נאשם בפלילים להרכיב ממשלה

בבאר שבע קיבלו בסיפוק את הפלת החוק האוסר על מי שנאשם בפלילים להרכיב ממשלה - כשבחירות בנובמבר נראות ממשיות: ''הצעת חוק פופוליסטית, העם בוחר את מנהיגיו'', אומר שמעון בוקר, יו''ר סניף הליכוד בב''ש

רוה''מ נתניהו. בחירות בדרך? (צילום: עדינה ולמן / דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

כנסת ישראל דחתה היום (רביעי) ,בקריאה טרומית ,את הצעת החוק שיזמה "יש עתיד",לפיה חבר כנסת נאשם בפלילים לא יוכל להרכיב ממשלה. גם וותיקי הכנסת הודו היום שכבר הרבה זמן לא הייתה מליאה, חייה ,בועטת ,נושכת ,כפי שהייתה היום ב הצגה הכי טובה בעיר.שבאה לידי ביטוי  בעימות הישיר בין ראש הממשלה ליו"ר האופוזיציה. לפיד: "אתה מפחד שתגמור בכלא , קמפין הבחירות החל" נתניהו:"לפיד פוגע ברצון  העם כמו במשטרים רודניים".
​​​​​​​
ההצעה נדחתה ברוב של 53 מתנגדים מול 37 תומכים. יוזם ההצעה ח"כ לפיד: "אנחנו בעיצומו של המשבר הבריאותי והכלכלי הגדול בתולדות המדינה והראש של ראש הממשלה במקום אחר, הדבר היחיד שמעניין אותו זה לא ללכת לכלא" רוה"מ נתניהו השיב: " אנחנו עדים היום לעוד פרק מאוס במסכת בלתי נגמרת מצד מי שרוממות הדמוקרטיה בגרונם וחרב עריפת הדמוקרטיה בידם. יש מי שרוצים לעבור מתפירת תיקים לתפירת חוקים, אתה דמוקטטור." 

שמעון בוקר, סגן ראש עיריית באר שבע ויו"ר מועצת סניף הליכוד אמר לברנז'ה NEWS: ''זה מסוג הצעות חוק פפוליסטית, טוב עשו חברי הכנסת שדחו אותו ,חבל מאוד מאוד שיש חברי כנסת ועוד כמה מאוד בודדים מהעם שלא מקבלים את הכרעת העם, אנחנו מדינה דמוקרטית ורק העם הוא זה שבוחר את המנהיגים, כל הניסיונות של השמאל להפיל את הימין בכוח לא יעזור "יש קלפיות" חברים מהפכה שילטונית לא תהיה במדינת ישראל''.

מליאת הכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון - סייג להטלת התפקיד להרכיב ממשלה) של חבר הכנסת יאיר לפיד וקבוצת חברי הכנסת. לאחר הצבעה שמית תמכו בהצעה 37 מול 53 מתנגדים. חברי כחול לבן נעדרו מההצבעה.

ההצעה מבקשת לתקן את חוק-יסוד: הממשלה ולקבוע כי החל מהכנסת ה-24, נשיא המדינה לא יטיל את התפקיד להרכבת הממשלה על חבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום בעבירה חמורה אשר בנסיבותיה יש עמה משום קלון, בעבירת מרמה והפרת אמונים או בעבירה מסוג פשע.

ח''כ יאיר לפיד (צילום: עדינה ולמן / דוברות הכנסת)

ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב להצעה כשבמהלך דבריו נשמעו שוב ושוב קריאות בניינים קולניות מצד חברי האופוזיציה ומצד חברי הקואליציה שענו להם.   ראש הממשלה נתניהו: "דווקא כאן בכנסת במה שאמור להיות היכל הדמוקרטיה הישראלית, אנחנו עדים היום לעוד פרק מאוס במסכת בלתי נגמרת במצד מי שרוממות הדמוקרטיה בגרונם וחרב עריפת הדמוקרטיה בידם. אני עומד פה כראש ממשלת ישראל מתוקף בחירת העם, בזכות רצון העם. ציבור עצום, חסר תקדים בגודלו, נתן בי את אמונו בבחירות האחרונות, למעלה ממיליון אזרחים הצביעו בפתק שעליו היה כתוב "הליכוד בראשות בנימין נתניהו", והליכוד בראשותי קיבל יותר קולות מכל מפלגה אחרת בתולדות ישראל והינה באים לפיד ועודה והם רוצים לפגוע ברצון בעם כפי שקורה במשטרים רודניים. הצעת החוק הפרסונלית הזו היא עיוות מוחלט של הדמוקרטיה. איפה מעבירים חוקים כאלה? המקום היחיד בעולם שמעביר חוקים לסיכול מועמדים ונבחרי ציבור זה בדיקטטורות החשוכות ביותר, בצפון קוריאה ואיראן. באיראן יכולה מועצת שומרי החוקה לפסול כל מועמד והם עושים זאת בשקיקה ובשיטתיות בכל פעם שיש מועמד שיכול לסכל את שלטון האייתולות מורידים אותו ואז יש בחירות דמוקרטיות למופת. זו הדמוקרטיה האיראנית''.

''גרמניה שהיא דמוקרטיה למופת אי אפשר אפילו לחקור חבר פרלמנט, צריך להביא למליאה ולקבל אישור לחקור. מפני שמבינים שם כמו בדמוקרטיות רבות שבעלי עניין כולל בעלי תפקידים עלולים לנסות לחולל הפיכה שלטונית באמצעים פסולים, בהאשמות משפטיות, בהמצאת תיקים, בהדחת עדים ובסילוק שרירותי של פוליטיקאים יריבים אז אצלנו יש מי שרוצים לעבור מתפירת תיקים לתפירת חוקים, תתביישו לכם''.

''יאיר לפיד, אלף מסכות לא יצליחו לכסות את הדיקטטורה שלך. אתה והשותף שלך איימן עודה  לא יכולים לנצח אותנו בקלפי אז ביד אחת אתם מעודדים הפגנות שמאל וביד השנייה אתם מביאים חוק איראני לכנסת במטרה לפסול אותי מלהיבחר לראשות הממשלה."

ח"כ לפיד השיב: " שתי שאלות נענו מעל הדוכן הזה, למקרה שמישהו לא הבין מה הוא רואה ושומע אז יש בחירות. אנחנו מכירים את נתניהו כשהוא החליט ללכת לבחירות, הקמפיין התחיל. ועוד שאלה היא על מה הוא רוצה שיהיו הבחירות וזה על הדיונים על השחיתות כי הוא לא רוצה לדבר על הניהול הכושל שלך."


תגובות

End of content

No more pages to load