• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

זעם הימין על ההסכם עם האמירויות: ''נתניהו נכשל בריבונות''

הסכם השלום עם איחוד האמירויות מביא לקיצה את תוכנית הסיפוח ובימין כועסים על נתניהו: ''שינרמל קודם את היחסים עם ישראל''

ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: עדינה ולמן / דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

ראש ממשלת ישראל בינימין נתניהו הכריז היום (חמישי) אחר הצהריים על הסכם הסטורי בין ישראל לאיחוד האמירויות. תגובות זעם ואכזבה לא איחרו לבוא מהימין האידיאולוגי בשורותיו טוענים כי ראש הממשלה שיקר להם בנושא הסיפוח והפר הבטחת בחירות .מפלגת ימינה אף הגיבה "נכשל בקורונה ,נכשל בריבונות".

לפני זמן קצר נתן נתניהו הצהרה לעיתונאים: "הערב הוא ערב הסטורי נפתח עידן חדש עם העולם הערבי .החלטנו על כינון שלום רשמי ומלא עם איחוד האמירויות. יהיו טיסות ישירות בין תל אביב לאבו דאבי, נשתף פעולה באנרגיה ובמלחמה בקורונה אנחנו והאמירויות מטפחים ידע ויזמות".
"יחד עם האמירויות נוכל להביא עתיד נפלא לאזור."

דומה שיותר מכל רצה ורוצה נתניהו, להיכנס לדפי ההיסטוריה.  הדבר ניכר היה באנרגייה בעת שהמשיך את המשפטים האלה."נפלה בחלקי הזכות לכונן שלום שלישי, עם מדינה ערבית. השקעתי רבות בטיפוח הקשרים עם העולם הערבי . ההסכם מלמד על מעמדה של ישראל,ויהיו מדינות ערביות נוספות שיצטרפו למעגל השלום. כינון שלום אמיתי אינו סיסמה ,מתוך עוצמה פרצנו דרך סלאם עליכום מוחמד בן זאיד".

וידאו: הצהרת ראש הממשלה (צילום: לע''מ)

הצהרה מיוחדת של ראש הממשלה נתניהו על הסכם שלום היסטורי בין מדינת ישראל לאיחוד האמירויות

Posted by ‎Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו‎ on Thursday, August 13, 2020

בהתיחסו לשאלות העיתונאים שרובם היו בסוגיית הריבונות שהבטיח .אמר נתניהו. "אין שום שינוי בתוכנית להחלת  הריבונות ,טראמפ הכיר בחוקיות של היישובים ביו"ש, טראמפ ביקש שאמתין זמנית עם נושא הריבונות. אני מחויב לריבונות, לעולם לא אוותר על זכותנו לארצנו קבענו לקיים מפגש משלחות בקרוב.
הבקשה   של טראמפ היא להמתנה זמנית עם הסיפוח. הכל נקבע בתוכנית טראמפ איש לא יעקור יישובים " 

כאמור זעם ואכזבה גדולה בימין . ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי על הסכם נרמול היחסים עם איחוד האימירויות: "נרמל קודם את היחסים עם עם ישראל".


"לצד ההסכם ההיסטורי עם איחוד האמירויות, אי אפשר להתנות אותו בארץ ישראל. ארץ ישראל לא ניתנת למשא ומתן ואני מצר על החלטת ראש הממשלה לוותר על החלת הריבונות"

"אני קורא לראש הממשלה ממש את הבטחת הבחירות להחלת ריבונות  על יהודה ושומרון, אני דורש ממך, קיים מה שהבטחת לעם ישראל ולמליון המצביעים שלך."

שום הסכם נרמול יחסים עם מדינה זרה לא צריך לבוא על חשבון חצי מליון תושבי יהודה ושומרון ולא מצדיק את המשך הפלייתם".

תגובות

End of content

No more pages to load