• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפגנה במשען ב''ש: קרובי הדיירים דורשים מהמנהל להתפטר

''הערנו על לקויים במקום, אבל הכל מתנהל כאילו משבר הקורונה רק התחיל. דורשים מהמנהל להתפטר'', אומר גיא רוט, אחד המפגינים. משען: ''בית משען באר שבע מנוהל היטב ובאופן מקצועי, בליווי וגיבוי הנהלת הרשת''

קרובי הדיירים מפגינים בכניסה למשען (צילום סלולרי)

בני משפחות של דיירי משען בבאר שבע הפגינו הבוקר בכניסה למוסד, בדרישה ממנהל המקום להתפטר מתפקידו, על רקע מה שהם מגדירים ''ניהול כושל''. כעשרים בני משפחות עמדו שעה ארוכה במקום והניפו שלטים, בהם נאמר כי הם מחבקים טאת הצוות במקום, אך דורשים מהמנהל להתפטר.

וידאו: הפגנת קרובי הדיירים בכניסה למשען ב''ש (צילום סלולרי)


''הערנו לא אחת על ליקויים במקום, אך המנהל לא היה מוכן לדבר איתנו. באחד המקרים, נודע לי מההורים שלי כי אנשי צוות נכנסים ללא מסכות לחדרי הדיירים - מתכון להדבקה. במקרה אחר הוא הציע לאימא שלי  להעביר את אבא שלי מחלקה, ככה ,כבדרך אגב. אבי ניצול שואה, אינו שומע, אימי אישה מבוגרת והיא חששה שעומדים להפריד ביניהם. לא עושים דבר כזה'', מספר גיא רוט, שהוריו בני ה-82 וה-85 דיירי המקום. 

היחסים בין מנהל המקום להורי הדיירים אינם טובים מאז רצף מקרים טראגי, של דיירים שנפטרו מנגיף הקורונה, אחרי שנחשפו אליו בין היתר, מאנשי צוות. בימי שיא המגפה הדיירים שהו כמעט חודשיים בבידוד מוחלט, בתוך חדריהם, מבלי שיתאפשר להם לצאת. ''החדרים קטנים, הבדידות נוראית, זו הייתה תקופה מאוד קשה, במיוחד עבור אבי, שהינו ניצול שואה. במהלך הבידוד חשתי כיצד מצבו הקוגניטיבי מתדרדר. מה שקורה כיום הוא כאילו רק עכשיו התחלנו את משבר הקורונה ולא יודעים איך להתנהל מולו''. 

קרובי המשפחה שהפגינו היום טוענים כי לא ניתנת להם אפשרות לשוחח ישירות עם מנהל המקום וחוששים מהתפרצות נוספת של קורונה בבית האבות. לפני כחודש  דיירת ושני עובדים נדבקו בקורונה במשען בבאר שבע. אז, נפתחה חקירה אפידמיולוגית וגויסו למקום צוותים חלופיים של אחיות ומטפלים. 

מרשת משען נמסר בתגובה: ''בית משען באר שבע מנוהל היטב ובאופן מקצועי, בליווי וגיבוי הנהלת הרשת. הכל על פי הנחיות ונהלי משרד הבריאות וראש מטה  מגן אבות פרופסור נמרוד מיימון. הנהלת הבית זוכה לשיתוף פעולה מלא וטוב מצד ועד הדיירים. לצערינו הרב,  מספר קטן מאוד של  משפחות, מעלות טענות שאינן מובנות לנו. הנהלת משען מקיימת ותוסיף לקיים קשר ישיר עם כל משפחה ומשפחה לתועלת הדיירים ורווחתם. במידת הצורך תתקיים גם פגישה עם קבוצת  משפחות יחדיו''.

תגובות

End of content

No more pages to load