• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שבת אדומה: 26 שריפות ברחבי הנגב, נמשכת הפרחת בלוני חבלה

לא פחות מ-26 שריפות שמקורן בבלוני חבלה ונפץ פרצו במהלך השבת בעוטף עזה - והפרחת הבלונים מהרצועה נמשכת גם בערב. צה''ל מפציץ מדי פעם שטחים פתוחים המזוהים עם חמאס

אחת הדליקות באשכול (צילום: דוברות אשכול / רשתות חברתיות)

שבת אדומה בנגב: לא פחות מ-26 שריפות פרצו במהלך היממה כתוצאה מבלוני תבערה ונפץ שהופרחו מתוך עזה. מרבית השריפות התחרשו בשדות קוצים. בחמאס מבטיחים להגביר את האש, אם לא יועבר אליהם הכסף הקטארי. ישראל אינה מגיבה, כל עוד מדובר באירועים המתוחמים לנגב. התגובות, עד כה, היו בעיקר הפצצת דיונות חול ופחונים, מבלי שייגמרו נפגעים בקרב אנשי חמאס.

חמאס מבהירים, כי לא יחששו להסלים את המצב, עד לכדי פתיחת מערכה נוספת. אז, מדובר בתסריט ידוע מראש: ירי טילים לעבר ישראל, כניסת מתווך מצרי לתמונה וסיום הסבב עם ''תמונת ניצחון'' מבחינת העזתים - שיכולה להיות שפוט שיבוש החיים בתאריך שסביב תפיחת שנת הלימודים ויש האומרים, סביב ראש השנה. 

בעוטף עזה הדיעות חלוקות בין תומכי הליכוד, לבין מי שהצביעו למפלגות אחרות. התושבים מכירים את השיגרה שלפני סבב יודעים כי תקופת השקט המדומה נגמרה וזו שאלה של זמן עד לחזרתה ירי הרקטות.

מתוך 26 הדליקות, צוותי כיבוי יחד עם צוותי קק"ל ורשות הטבע והגנים בסיוע גרורי צה"ל ,רבש" צים ומתנדבים טיפלו היום ב- 19 שריפות שרובן בשדות קוצים באזור מועצה אזורית שער הנגב ואשכול . מרבית השריפות היו קטנות ולא מסכנות. חוקרי שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבעו כי השריפות נגרמו מבלוני תבערה.

תגובות

End of content

No more pages to load