• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ קרעי מבטיח: ''אשגיח שקריית המודיעין תעבור לנגב''

קרעי, יו''ר השדולה למען הנגב, נפגש השבוע עם הד''ר אתי לוצאטו והבטיח כי יפעל לקדם את הפרויקט, התקוע שנים רבות, בשל התנגדות אנשי 8200 לעבור לנגב

ח''כ קרעי עם ד''ר לוצאטו (צילום: צבי תקשורת)

חה"כ קרעי ישגיח על מעבר קריית המודיעין מפי גלילות לליקית: "העברת המודיעין לליקית בנגב היא משימה לאומית חשובה. אסור לתת לאף אחד למסמס את זה. הנגב זקוק לקריית המודיעין וקריית המודיעין זקוקה למוחות הנהדרים של הנוער שגדל פה", כך אמר השבוע חה"כ שלמה קרעי יו"ר השדולה למען הנגב בכנסת. הקמתה של קריית המודיעין לנגב מתעכבת שנים, בשל התנגדות אנשי 8200 לעבור דרומה. בצה''ל חוששים מאוד מבריחת מוחות. השוק הפרטי מציע לאנשי 8200 שכר גבוה הרבה יותר. בצה''ל נלחמים על כל חייל ורבים מהם מעדיפים בסופו של דבר את חברות הסייבר הפרטיות, שברובן ממוקמות בתל אביב.

ח"כ קרעי נפגש השבוע עם הד"ר אתי לוצאטו יו"ר העמותה "ישראל למען הנגב", שניהלה את המאבק הציבורי למען פתיחת מעטפות המיכרז לפרוייקט ההקמה של קריית המודיעין. במיכרז זכתה כזכור חברת שיכון ובינוי. ההסכם בין החברה למשרד הבטחון אמור להיחתם באוקטובר השנה. עד כה, השקיע הממשלה כ-300 מיליוני שקלים בהכשרת השטח, אך העבודות הוספקו כאשר הרמטכ''ל ביקש לבחון מחדש את ההקמה.

אחת הדרישות של צה''ל הייתה לסלול קו רכבת שיגיע לפתחו של הבסיס. שרת התחבורה מירי רגב אישרה בשבוע שעבר את הקמתו של קו הרכבת, אך לא נקטה במועד ביצוע.גם אין כרגע צפי מדוייק להקמתו של בסיס המודיעין, אם כי על פי הערכה, הוא אמור להתחיל לפעול במהלך שנת 2026. 

במסגרת פעילותו למען הנגב חה"כ קרעי נפגש השבוע עם אסתר לוצאטו במשרדי קבוצת לוצאטו בעומר והבטיח לעמוד על המשמר כדי להבטיח את המשך העברת קריית המודיעין לליקית: "נעשה הכל להבטיח שלא רק מעטפות המיכרז ייפתחו אלא שהטרקטורים יעלו על השטח כבר באוקטובר הקרוב, עם החתימה על ההסכם בין משרד הבטחון לחברת שיכון ובינוי" סיכם חה"כ קרעי את הפגישה.

הד"ר לוצאטו אמרה לחה"כ קרעי כי ועד הפעולה הציבורי ימשיך לעמוד על המשמר להבטחת קידומו של פרוייקט המודיעין כפי שהוכיח כאשר הגיש את הבג"צ בנושא לפני כחודשיים.

תגובות

End of content

No more pages to load