• 02 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ ליברמן סייר בשדרות: ''הערכה לתושבי העיר שמתעקשים לחיות כאן''

יו''ר מפלגת ישראל ביתנו סייר בעיר הדרומית. על הסכם השלום עם נסיכויות המפרץ: '' זה לא בלונים לכבוד כינון שלום, זה המשך של סחיטה באיומים של החמאס. הסחיטה הזאת נעשית על גבי תושבי עוטף עזה''

ח''כ ליברמן בסיור בשדרות (צילום: יח''צ)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

חבר כנסת אביגדור ליברמן, יו''ר ישראל ביתנו, סייר היום בשדרות ונפגש עם תושבים. הוא סייר ביישוב וביקר בבניין שנפגע מרקטה. 
בין היתר, אמר: ''הגעתי לביקור במועצה האזורית אשכול, בעוטף עזה, כי המציאות בה אנשים חיים כאן היא כמו ביקום מקביל וזה בלתי אפשרי. אנחנו רואים את החגיגות של רה"מ סביב כינון היחסים עם מדינות המפרץ, וכל הסכם שלום הוא חשוב ומבורך, אבל יחד עם זאת אי אפשר להתעלם מהבלונים שנוחתים כאן, מאות בשבוע האחרון. זה לא בלונים לכבוד כינון שלום, זה המשך של סחיטה באיומים של החמאס. הסחיטה הזאת נעשית על גבי תושבי עוטף עזה. הגיע הזמן שמדינת ישראל תאמץ תפיסה כוללת, מה רוצים לעשות עם רצועת עזה, מה המשך הקיום שלה והמשך החיים כאן בעוטף עזה. אני שומע הרבה דיבורים, מבצע כזה, מבצע אחר, מכה. זו לא מדיניות. חייבת להיות מדיניות כוללת שמדברת לא רק על מבצע צבאי, אלא גם על מה עושים יום למחרת המבצע. אסור להשלים עם מציאות שרקטות פוגעות פגיעה ישירה בבית בשדרות, או שמאות בלונים נוחתים כאן במועצה האזורית אשכול ובכל עוטף עזה''.

אתה היית בממשלה והיית שר ביטחון המון שנים, מה המדינה צריכה לעשות, יש כבר איזשהי תוכנית מבחינתך מה כן צריך לעשות? 

קודם כל ההערכה שלי כלפי התושבים כאן, שלמרות הקורונה והמשבר הכלכלי, ממשיכים להתעקש להתקיים ולעבוד כאן ולעבד את האדמה עד הגדר. החבר'ה האלה הם באמת החלוצים של המאה ה-21. ולכן קודם כל הם ראויים להערכה, וכל פעם שאני בא זה ביטוי להערכה שלי, להתעקשות שלהם ולנכונות לשבת ולשלם את כל המחירים. 
דבר שני, אני לא הצלחתי להביא לדיון בקבינט דיון כולל, מה בסוף רוצים, גם מהתושבים וגם מהרצועה. ברור שהמציאות הזאת היא לא סבירה, אי אפשר להמשיך כך. אבל מצד שני עד היום, לפחות בשנים שישבתי בממשלתו של נתניהו, הוא סירב להביא לדיון בתוך הקבינט ובתוך הממשלה דיון המגדיר לאן אנחנו מתקדמים מכאן ואיך רואים את הסדר הקבע, איך מביאים יציבות לכאן. 

וידאו: ח''כ ליברמן מסייר בשדרות (צילום: יח''צ)
​​​​​​​


יש כיוון?
''יש כיוון, יש תוכנית סדורה, זה לא המקום כרגע להתחיל לפרט. אני ניסיתי להביא את אותה תוכנית סדורה של מה צריך לעשות ואיך צריך לעשות, אני מודה לא הצלחתי''. 

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול: ''אני רוצה להודות מאוד לאביגדור, אביגדור יש לו כבר שנים רבות היכרות עם העוטף, אני חושב שבתור שר ביטחון הוא הוכיח עד כמה העוטף חשוב לו והוא דיבר על זה גם עכשיו ועד כמה חשובה פה שגרת החיים שלנו. אביגדור כבר עכשיו, מהבוקר היו פה ארבעה בלוני נפץ שלמזלנו לא גרמו לנזק, אבל אנחנו רואים שהדבר הזה לא משתנה. אביגדור דרך אגב הוא חבר הכנסת הראשון שבא באירוע האחרון לבקר אותנו, ואני מאוד מודה לך על זה, זה לא מובן מאליו''.

''אני רוצה גם להגיד שמה ששמעתי ממנו זו הסוגיה שאנחנו מדברים עליה בעוטף עזה, אנחנו חשבנו שיהיה שקט חצי שנה בעזה בגלל הקורונה ומשהו ישתנה שם. אני מאוד בעד השלום החדש שביבי וכל הממשלה הביאו, אבל זה לא חוכמה לעשות שלום עם אנשים שהם 4 שעות טיסה מפה ואין לנו מצב מלחמתי איתם. החוכמה היא להגיע לנורמליזציה עם עזה ועם התושבים ששם, שהם אלה שמפריעים לנו ביומיום ואני מקווה שאביגדור והממשלה הבאה ידעו לפתור את הסוגיה הזאת, כי כמו שאמרו עוד סבב ועוד סבב אנחנו נדע לעבור אותם. זה לא מה שאנחנו רוצים לדורות הבאים. חייבים לשנות את המציאות בעוטף עזה, בעזה ובחיים צמודי הגדר אחד לשני''.

תגובות

End of content

No more pages to load