• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ערב של הפגנות: הליכוד בצומת הקניון, מתנגדי ביבי ליד האוניברסיטה

כ-200 איש הפגינו ליד מרכז המורים בואכה בסמוך לצומת האוניברסיטה נגד ראש הממשלה, בצומת קניון הנגב עמדה משמרת תמיכה בנתניהו, אך הציבור הבאר שבעי אדיש: יש לו צרות גדולות יותר, כמו פרנסה למשל

משמרת הליכוד (צילום: יוסי ג'יבלי), הפגנה נגד נתניהו (צילום: דני בלר)

שתי הפגנות פוליטיות הערב בבאר שבע, אבל הציבור נותר אדיש: ליד קניון הנגב עמדה משמרת תמיכה בראש הממשלה, בנימין נתניהו, ללא אבטחה משטרתית. ליד מרכז המורים הפגינו נגד ראש הממשלה ארגונים חברתיים, בהם ''עומדים ביחד'', סטודנטים, יהודים ובדואים וגם סתם אזרחים, תחת אבטחה משטרתית כבדה. במשמרת התמיכה של הליכוד עמד סגן ראש עיריית באר שבע שמעון בוקר ועוד מספר פעילים מקומיים. בהפגנה נגד נתניהו עמדו בעיקר סטודנטים וצעירים והיא הייתה יותר רועשת. אלא שהקהל נותר אדיש לזה ולזה. 

וידאו: ההפגנה נגד נתניהו, במרכז המורים (שידור: דני בלר)

הפגנת מחאה נגד נתניהו ליד מרכז המורים

Posted by ‎ברנז'ה באר שבע והנגב‎ on Thursday, August 20, 2020

עזרן, נהג מונית, בא דווקא להפגנה של ארגוני השמאל והחברה האזרחית, כי הוא מאוכזב מנתניהו ומזה שהפרנסה שלו נפגעה.  הוא לא לבד: למעלה מ-20,000 באר שבעים אבדו את עבודתם, אלפי עצמאים נותרו ללא הכנסה, כ-900 עסקים פשטו רגל מאז משבר הקורונה וייתכן שגם החגים אבודים, בשל האפשרות כי יוטל סגר הדוק, בדומה לזה שהיה בפסח.

משמרת התמיכה של הליכוד (צילום: יוסי ג'יבלי)​​​​​​​

ראובן, שנקלע להפגנה של ארגוני המשאל, סיפר לי בעודי מקפל את הציוד בדרך להפגנת הליכוד, כי בניגוד לשנה שעברה, אנשים קונים פחות: ''יש לי עסק קטן של מתנות והתקופה שלפני החגים קצת מעוררת את העניינים לחיים, אבל השנה לא הזמנתי שם דבר מהיבואנים, כי יש חוסר וודאות וגם כי אין כסף. לא מעניינת אותי פוליטיקה , התאכזבתי מכולם".

בהפגנת השמאל נהגים שחלפו על כביש צפרו ובזה תם העניין. במשטרה, עם זאת, חששו מאוד כי גורם אלים ינסה לפגוע במפגינים. אלא שאת הבאר שבעים מטרידים עניינים אחרים, כמו פרנסה והר החובות שהם צוברים. אם אכן יוטל סגר גורף בגחי תשרי, הוא ייתן מכה אנושה לעסקים רבים בבאר שבע. 
תגובות

End of content

No more pages to load