• 02 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שלוש רקטות נורו לעבר ישראל מבלי שהופעלה אזעקה

ההסלמה בדרום נמשכת: למעלה מ-30 דליקות, בלון חבלה התפוצץ הערב בשדרות ושלוש רקטות נורו מהרצועה - ונפלו ככל הנראה בצד הפלסטיני

רקטה (צילום ארכיון: מירב מרודי / CC BY 2.0)

שלוש רקטות נורו הערב משטאח הרצועה, מבלי שתופעל אזעקת צבע אדום או יתבצע יירוט של מערכת כיפת ברזל. להערכת גורמים צבאיים, שלושת הרקטות, שהיו מכוונות ליישובים בעוטף עזה, נפלו בשטח העזתי. בלון נפץ התפוצץ הערב בעיר שדרות, מבלי שנגרם נזק. משעות הבוקר נגרמו בעוטך עזה 30 דליקות שמקורן בבלוני תבערה. 

במועצת שער הנגב מודים כי היה אכן ירי רקטי: ''לפני מספר דקות זוהו שלושה שיגורים. לאחר בדיקה, לא זוהו נפילות בשטחי מועצה אזורית שער הנגב. ככל הנראה נפילות בשטח הרצועה'', נמסר בהודעה במטעם המועצה. 

למרות ההסלמה בדרום, ממשלת ישראל אינה נוהגת בצעדי תגובה, מלבד הפצצת דיונות חול ופחונים של החמאס, אחרי שמעט החיילים שיושבים שם מקבלים הודעה מראש להתפנות. תגובת צה''ל נראית יותר כמו אקו יח''צני לפייס את דעת הקהל בדרום, שמשהו נעשה. ישראל הבהירה לחמאס שאין בכוונתה להסלים את התגובות וגם חמאס שיגרה לישראל הודעה דומה. מי שסובלים הם תושבי הנגב, ששדותיהם עולים באש ואחת לכמה ימים, צריכים לרוץ לממ''דים. עם זאת, נתניהו מוכן לשלם את המחיר הזה, גם מתוך ידיעה שיש לו בסיס אלקטורלי מובטח בנגב. 

וידאו: בלון נפץ מתפוצץ מעל שדרות. צילום רץ ברשתות עם קרדיט: מיטב עזרן / חדשות 8200 בטלגראם
​​​​​​​


גורמים פלסטינים הודו הערב כי נורו רקטות לעבר ישראל, אך אלה התפוצצו בתוך רצועת עזה.

בינתיים, נמשכים המגעים ה''כאילו'' עקיפים בין ישראל חמאס:  משלחת מצרית נפגשה היום  עם מספר גורמים מהפת''ח בראמללה. במהלך הפגישה דנו על המצב הביטחוני והפוליטי. מחר, המשלחת תיפגש עם מספר גורמים ישראלים בתל אביב, לאחר הפגישה המשלחת המצרית תגיע לרצועת עזה ככל הנראה מחר בשעות הערב. חמאס עומדת על שלה: הם דורשים עשרות מיליוני דולרים כסף קטארי, פתיחתו מחדש של מרחב הדיג והכנסת סחורות. 

אם ישראל לא תיענה - או אם יתבצע חיסול ממוקד, מחאס מאיימת לירות מאות טילים על ישראל. בדרום מפנימים שככל הנראה הולכים לסבב נוסף.


תגובות

End of content

No more pages to load