• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צה''ל נמנע מלתקוף ברצועה, מעבה את מערך כיפת ברזל בדרום

זה הלילה השני בו צה''ל אינו תוקף ברצועה, גם אחרי יממה בה אירעו כ-30 שריפות ברחבי הנגב המערבי. הערב תוגבר מערך כפיות הברזל בדרום, מחשש לירי לטווחים רחוקים יותר

סוללת כיפת ברזל (צילום: דובר צה''ל)

ערב מתוח בדרום: צה''ל מעבה את מערך כיפות הברזל מחשש לירי רקטות לטווחים רחוקים. זאת, כאשר צה''ל אינו תוקף, זו הלילה השני ברציפות, מטרות בעזה, על רקע המגעים עם חמאס בתיווך המצרים. משעות הבוקר, יום ראשון, ארעו בעוטף עזה כ-30 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה. כוחות כיבוי, יחד עם אנשי רט''ג, קק''ל ורבש''צים טיפול בדליקות.

במהלך אתמול ראשון,  צוותי עובדי קק״ל טיפלו ב- 18 אירועי שריפה בעוטף. 15 - אירוע שריפה ביערות כיסופים ובארי. 3 - אירועי שריפה בשטחי רשות הטבע והגנים. נשרפו כ- 70 דונם ביערות קק״ל. פעלו במקום צוותי עובדי קק״ל, צוותי כב״ה ורט״ג.

צילום:  צ׳רלי מור יוסף יערן קק״ל

למרות מאמצי התיווך מול חמאס, צה''ל מעבה את מערך כיפות הברזל בדרום, מתוך חשש שחמאס ירחיב את מעגל ירי הרקטות לטווחים גדולים יותר. נכון ליום ראשון בשעות הלילה, יחידות הבלונים ממשיכות לשגר בלוני נפץ ותבערה לשטח ישראל, עשרות בלונים מדי יום. משבת - ישראל אינה מגיבה. בכירי חמאס נמצאים בבונקרים, מחשש שישראל תבצע במי מהם חיסול ממוקד. עם זאת, ישראל אינה מעוניינת להסלים את המצב ונמנעת מלהגיב. היא מכילה את האירועים כל עוד הם בגזרת עוטף עזה. למרות הביקורת הנשמעת מהתושבים, נתניהו יודע שיש לו בייס מצביעים שיתלונן ויכיל ויצביע בשבילו.

וידאו: הנגב בוער (צילום: צ׳רלי מור יוסף יערן קק״ל)


בחמאס יש מי שרוצים להסלים את המצב, במיוחד לאור הבחירות התמקרבות בעזה. חמאס רוצה להראות הישגים. ישראל לא רק מוכנה להכניס כסף קטארי ללא הגבלה, אלא גם לאפשר ביצוע פרוייקטים שונים בעזה.כמו בסבבים הקודמים, גם הפעם חמאס שולט בגובה הלהבות בנגב ומכתיב את המהלכים. גם אחרי יום בו ארעו 30 שריפות, הדרג המדיני הורה לצה''ל לא להגיב.

אחרי שיומיים לא היו בשטח, יחידות התיזוז הלילי של חמאס הודיעו הערב ברשתות החברתיות בעזה, כי ממחר יחזרו להבעיר צמיגים, לנסות לחדור לישראל ולזרוק מטעני נפץ על סיורי צה''ל. במערכת הביטחון חוששים כי אם חלילה יהיו נפגעים בצד הישראלי, הדבר עלול לשנות את המצב ולהביא לעימות נרחב.

תגובות

End of content

No more pages to load