• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עיריית ב''ש מתגברת את האכיפה על אי-עטיית מסכה

למרות שבאר שבע אינה מוגדרת עיר אדומה, אי הפקדה על הוראות משרד הבריאות עלולה לשנות את המצב תוך זמן קצר. בעיריית ב''ש החליטו לתגבר את האכיפה על עטיית מסכות

צילום הדמיה: PEXELS / CC0

עיריית באר שבע מתגברת את האכיפה על אי עטיית מסכות אף ופה. לדברי העירייה, מספר המאומתים/חולים בנגיף הקורונה ממשיך לעלות ובהתאם לכך, יוגברו פעילויות ההסברה והאכיפה בימים הקרובים בדגש על אי עטית מסכת אף ופה במרחב הציבורי ובבתי עסק. הקנס כל אי עטיית מסכה עומד על 500 שקלים.

''המשך עליה בנדבקים יביא להשבתת המשק ולפגיעה נוספת בעסקים, לסגירה של מערכת חינוך ומוסדות ציבור ודת ולסגר על שכונות אדומות'', מזהירים בעירייה. ''שומרים על ההנחיות, עוטים מסכות, נמנעים מקנסות''.

ומה אומרים הנתונים? אף כי באר שבע אינה מוגדרת עיר אדומה, המלצת משרד הבריאות היא להגדיל את מספר הבדיקות בבאר שבע, בעקבות נתוני התחלואה בעיר. 1,226 איש בבידוד ביתי, מספר מבודדים יחסית גדול, אחרי שבאר שבע הייתה כבר עם פחות מ-400 מבודדים לפני כמה שבועות 

בבאר שבע יש כיום  343 חולים פעילים, מהם 145 נוספו בשבוע האחרון. נתון זה משקף 17 חולים ל-10,000 נפש, נתון הנחשב יחסית נמוך. מבחינת כמות החולים המאומתים, באר שבע נמצאת במקום העשירי.  על פי המלצת משרד הבריאות, יש להגדיל את מספר הבדיקות.  בשבוע האחרון נערכו 3359 בדיקות בלבד.

נתון מעודד: התפוסה במלחקת הקורונה בסורוקה עומדת על 24.36% בלבד. 

תגובות

End of content

No more pages to load