• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

76 פעמים נתפס מדבר בנייד תוך כדי נהיגה - עד שרישיונו נפסל

לא משנה כמה פעמים הסבירו לו שאסור לדבר בנייד ללא דיבורית תוך כדי נהיגה, האיש חזר על העבירה. במקום ברירת משפט, הוא קיבל פסילה

צילום הדמיה: Melissa Buchanan / נחלת הכלל

שופט בית המשפט לתעבורה בבאר שבע, סג"נ אלון אופיר, קבע כי ניתן להגיש כתב אישום בגין עבירות תעבורה של שימוש בטלפון שלא באמצעות דיבורית אגב נהיגה, במקרים של ריבוי עבירות המוגדרות כעבירות קנס (ברירת משפט) . במקרה זה מדובר בתושב ראשון לציון שלחובתו 76 הרשעות בעבירות תעבורה ו-7 תיקים פליליים פתוחים בגין העבירה של שימוש בטלפון שלא באמצעות דיבורית אגב נהיגה. השופט אלון אופיר גם קבע כי נכונה בקשת המדינה להורות על פסילתו של אדם אשר כל אזהרות השוטרים אינן מועילות ופסל אותו מלהחזיק רישיון נהיגה עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

על החלטת בית המשפט לתעבורה הוגש ערר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע אשר דחה את הטענה כי אין למדינה סמכות לשלול מהעורר את זכותו לקבל אפשרות של ברירת משפט בגין העבירות המופיעות בכתב האישום. השופטת יעל ייטב ציינה כי צדק בית משפט קמא אשר התייחס לכך שעבירה בודדת מסוג עבירת קנס לא תצדיק על פי רוב פסילה עד תום ההליכים אלא אם כן מדובר בעבר תעבורתי חריג עד מאוד. ואולם, כאשר מדובר ב – 4 עבירת קנס רצופות, כולם מאותו סוג, לאחר ששוטר עצר והסביר, על רקע העבר המכביר בקשתה של המשיבה לפסילה עד תום ההליכים היא סבירה והגיונית.

אתמול אישר בית המשפט העליון במסגרת בקשת רשות ערעור את קביעותיהם של בית המשפט לתעבורה ובית המשפט המחוזי.

תגובות

End of content

No more pages to load