• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לקראת ''לילה קריטי'' בדרום: 24 שריפות, קולות פיצוץ ברחבי עוטף עזה

נמשך טרור הבלונים, עם מלעלה מ-20 שריפות משעות הבוקר. צה''ל תקף בעזה בתגובה לירי רקטות לפנות בוקר. חשש מהסלמה במהלך ליל שישי

תקיפת צה''ל בעזה (מקור: Gaza Report - اخبار غزة בטוויטר)

טרור הבלונים נמשך, לקראת מה שמעריכים יהיה ''לילה קריטי'' בנגב: מהבוקר ארעו 20 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה בעוטף עזה. משך כל שעות היממה נשמעים  פיצוצים עזים בכל מרחב העוטף, שמקורם בבלוני נפץ. הבוקר, סמוך לשעה 5:00, שוגרו 6 רקטות לעבר ישראל, שיורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. גורמים בעזה אישרו את דבר הירי.

בתגובה, צה''ל תקף שטחים השייכים לחמאס, כחלק מהנוהל הידוע, של הפצצת דיונות ופינות עישון של חמאס. המפקדות של חמאס ריקות, כי הארגון מקפיד לפנות את חייליו לפני כל ירי רקטות לעבר ישראל.

וידאו: בלון נפץ בשדות בנגב (מקור: 8200 ערוץ החדשות בטלגראם)

​​​​​​​על פי הגירסה של דובר צה''ל, ''צה״ל תקף יעדי טרור נוספים של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. הבוקר קצר תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של צה״ל יעדי טרור נוספים של ארגון הטרור חמאס ברצועה. ‫במהלך התקיפה הותקף אתר לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס. התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל לפנות בוקר. צה״ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל והוא ערוך ומוכן לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל ובריבונותה. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל''.

חמאס, בתגובה, הפריח מהבוקר מאות בלוני תבערה ונפץ, שגורמים לשריפות ולקולות נפץ. בישראל עוקבים אחרי הנעשה בעזה, בעיקר כי חמאס לא הגיב על תקיפת צה''ל וכהרגלו, יעשה זאת, סביר להניח, אחרי כניסת השבת. החשש בישראל הוא מירי רקטות. כבר לפני שבוע תוגבר מערך כיפת ברזל בדרום, מחשש לירי רקטות לטווחים רחוקים יותר. 

למרות ההצהרות של שר הביטחון ושל ראש הממשלה, על תגובה קשה כביכול על ירי רקטות לעבר ישראל, ניסיון העבר מוכיח כי כל עוד הירי ובלוני החבלה מתוחמים לנגב, ישראל לא יוצאת למצבע נרחב ומסתפקת בירי על דיונות חול. חמאס יודע את זה והוא שולט למעשה לא רק בגובה הלהבות, אלא גם בשיגרת יומם של תושבי העוטף בפרט והנגב בכלל.

חמאס חייב להראות הישגים תודעתיים לקראת הבחירות ברצועה. נכון להיום, יש בעזה בעיה קשה של אספקרת חשמל. למעשה, תושבי עזה מקבלים חשמל רק שעתיים ביום. יש בעיה קשה של טיפול בביוב, שבחלקו זורם לישראל. בגלל ניתקוי החשמל, גם אספקת המים לבתים נפגעת. בחמאס יודעים כי צה''ל לא יגיב על 20 או יותר בלוני תבערה ויחידות הפרחת הבלונים ממשיכות בעבודתן באין מפריע. את המחיר משלמים שדות ושטחים חקלאיים בנגב ותושבי העוטף, הנושמים את העשן ונאלצים לרוץ לממ''דים.

תגובות

End of content

No more pages to load