• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום היסטורי של שלום עם הנסיכויות? הנגב ממשיך לבעור

27 שריפות משעות הבוקר בעוטף עזה, מאות בלוני תבערה ונפץ מופרחים לעבר ישראל: בנגב המערבי בהחלט לא שותפים לתחושה החגיגית של השלום עם נסיכויות המרץ, כשריח השריפות עולה באפם של התושבים

בלון תבערה, הבוקר בשדות נגב (צילום: משטרת ישראל)

יום היסטורי? תקווה לשלום? בעוטף עזה לא מרגישים את משק כנפי ההיסטוריה וארת הסכם השלום עם נסיכויות המפרץ, אבל מריחים את עשן הדליקות, 20 במספר ואת קולות הפיצוץ של בלוני החבלה. בלון נפץ אותר בכניסה לעיר שדרות ונוטרל על ידי חבלני משטרה. מוקדם יותר הבוקר,  שוטרים הוזעקו  בעקבות  בלונים וחפץ חשוד שהיה מחובר אליהם,אשר נחתו  בשטח חקלאי במועצה אזורית שדות נגב. המטען נוטרל והושמד.אין נפגעים ולא נגרם נזק.

הארגונים בעזה הודיעו, בשעות הצהריים, כי יערכו ''קבלת פנים'' למשלחת הישראלית שנוחתת בנסיכויות המפרץ ובדקות הקרובות יפריחו ''מאות בלוני תבערה ונפץ'' לעבר ישראל.  דובר החמאס, חאזם קאסם,  גינה את איחוד האמירויות, שלטענתו הפך למשרתם של הישראלים והאמריקאים: "קבלת הפנים שלהם למשלחת הישראלית-אמריקנית ליישום הסכם הנורמליזציה עם ישראל מוכיחה את המשך פעילות הממשל שלהם בניגוד לאומה האסלאמית. ההסכם הזה הוא אינטרס ישראלי בלבד" 

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ רואה ביום הזה יום חגיגי: ''אנחנו ברגע שבו מרגישים את משק כנפי ההיסטוריה. תקווה אמיתית לשלום לאחר שנים של הנחת תשתית מדינית ודיפלומטית".

בשיחה עם נציגים מהמשלחת לאיחוד האמירויות אמר להם גנץ: "ניתנת לכם הזכות ההיסטורית לקחת חלק באירוע הזה ולייצג את עם ישראל. זהו רגע של תקווה אמיתית לשלום. עיננו נשואות אליכם בתקווה לבשורה אמיתית. יש לנו הרבה מה לשתף עם איחוד האמירויות- במרחב הדיפלומטי, בחקלאות, במדע, ברפואה, בתרבות ובתחבורה. בהצלחה רבה". 

בעוטף עזה פחות חגיגיים, אם כי העובדה שצה''ל נמנע אתמול מלתקוף בעזה, פותחת פתח לתקווה כי מאמצי הרגיעה מתחילים לתת פרי, גם על רקע העלייה בתחלואת הקורונה בעזה.

בינתיים, יחידת הבלונים ג'יהאד אל סייף משגרת מאות בלוני תבערה ונפץ לעבר ישראל .

תגובות

End of content

No more pages to load