• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

17.1 % אבטלה ב''ש, ''המצב בעיר טוב בהשוואה לערים גדולות אחרות''

18,161 באר שבעים מובטלים, בהם 10,762 איש שהוצאו לחל''ת - וטרם הוחזרו לעבודתם, כך עולה מנתוני שירות התעסוקה. מצב האבטלה של בירת הנגב, מסתבר, טוב מתל אביב וי''ם

צילום ארכיון: שירות התעסוקה

ביום בו הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת את נתוני התעסוקה לחודש אוגוסט, מהם עולה כי 11,000 מובטלים נוספו למשק, בשירות התעסוקה בדרום אומרים כי בבאר שבע המצב טוב: היקף האבטלה  בבאר שבע, נכון לסוף חודש אוגוסט עומדת על 17.1%, מה שמציב אותה במצב הטוב ביותר מבין הערים הגדולות: בתל אביב היקף האבטלה גדול יותר (18.7%) וכן בירושלים (25.6%). 

בבאר שבע יש כיום 18,161 דורשי עבודה. 10,762 איש הינם עובדים שהוצאו לחל''ת. 3,754 איש פוטרו מעבודתם. 1,125 איש החליטו להתפטר ו-1.152 נוספים איבשו את פרנסתם בשל סיבות אחרות. 2,043 הינם דורשי אבטחת הכנסה.

הנתון הזה אינו כולל כמובן עצמאים ועובדי פרילאנס, אשר אינם זכאים לדמי אבטלה למעשה, שקופים לגמרי למערכת. בקרב העצמאים, כפי שעולה משיחות עם בעלי עסקים ועובדי פרילאנס, רבים לא קיבלו את הסיוע עליו כל כך התפארו ראש הממשלה ושר האוצר במסיבות העיתונאים הדרמטיות אותן כינסו בשעות צפיית השיא בטלוויזיה. עובדי פרילאנס רבים נותרו ללא פרנסה וללא פיצוי בתחומים כמו תקשורת, אמנות, בידור ופנאי. עסקים שלא קיבלו פיצוי ממשיכים לשלם שכירות ומסים.

עופר בן שטרית, מנהל איזור הדרום בשירות התעסוקה, זוקף את היקף האבטלה היחסית נמוכים בבאר שבע הן למדיניותו של ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', אשר לדבריו התחשב בבעלי העסקים בנושא הארנונה והן לתוכניות הממשלה, בתחום המענקים והסיוע לבעלי העסקים, מה שסייע להקטין את היקפי הפיטורין. 

עם זאת, ממדי האבטלה עדיין גובהים ב-400% בהשוואה למצב שלפני משבר הקורונה, אז האבטלה עמדה על מעט יותר מ-4%. על פי סקר מנהלים שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, חלק מהעסקים מביע חשש כי אם המציאוןת נוכחית תימשך, הדבר יוביל לסגירתם. בחודשים האחרונים מאות עסקים בב''ש הכריזו על פשיטת רגל. 

תגובות

End of content

No more pages to load