• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רגיעה מול חמאס? דקות אחרי ההסכם: עשרות בלוני נפץ ברחבי העוטף

ישראל הסכימה לתנאי חמאס לרגיעה וממחר יוכנסו דלק, חומרי גלם ועשרות מיליוני דולרים מקטאר. חמאס ,בתמורה, ממשיך להפריח בלוני תבערה ונפץ, קולות נפץ רבים במרחב. כעס ביישובי העוטף: ''זה לא יחזיק יממה''

לא מצייתים להסכם. איש יחידת הבלונים של חמאס (צילום: פורסם ע''י דובר צה''ל בטוויטר)

ההסכם המביך של ישראל: אחרי שבועות של בלוני תבערה ונפץ, ירי טילים וזירקת מטענים לעבר חיילי צה''ל, קיבלה ממשלת ישראל את תנאי החמאס לרגיעה וממחר, שלישי, תכניס חרצועה דלק, חומרי גלם, תרחיב את מרחב הדיג ותאפשר להעיבר עשרות מיליוני דולרים מקטאר.

אלא שהערב ממשיכים אנשי יחידת הבלונים של חמאס לשלח בלוני תבערה ונפץ לעבר יישובי הנגב. קולות פיצוץ רבים נשמעים במרחב, שמקורם בבלוני נפץ. יחידת הבלונים של חמאס אומרת הערב כי מבחינתה היא ממשיכה כרגיל, מתוך ידיעה כי ישראל לא תסכן את הרגיעה בפגיעה בכוחותיה ומתוך ניסיון העבר שצה''ל תוקף דיונות חול ופחונים, בעיקר כדי לפייס את דעת הקהל בישראל. 

ישראל, מצידה, למרות המשך הפרחת בלוני הנפץ, תכניס לעזה ציוד רפואי להתמודדות עם מגפת הקורונה, מתוך חשש כי במקרה של תחלואה גבוהה בעזה, הנגיף יחדור לישראל דרך מי הביוב, מאחר ומערכת הביוב קרסה והביוב של עזה מגיע בחלקו לנגב. 

חמאס הודיע הערב כי ''לאחר סבב דיאלוגים ומגעים, שנעשו על ידי הקטארי, הושגה הבנה להכיל את ההסלמה ולעצור את התוקפנות ״הציונית״ נגד עמנו. במסגרת מאמצים אלה יוכרזו מספר פרויקטים המשרתים את אנשינו ברצועת עזה ותורמים לגל הקורונה ברצועת עזה, כמו כן המצב יחזור לאותו מצב שהיה לפני ההסלמה''.

אנשי יחידת הבלונים, מצידם, ימשיכו להפריח בלונים ל עוד ירצו ''כי ההתנגדות אומרת תמיד את המילה האחרונה'', כפי שצוטט גורם מטעמם בעזה.

ואילו במפקדת תיאום הפעולות בשטחים אומרים כי ''בהמשך למאמצי הרגיעה ובתום התייעצות ביטחונית בראשות שר הביטחון בני גנץ - הוחלט על החזרת פעילות המעבר כרם שלום לשגרה, החל ממחר (שלישי), לרבות כניסת דלק. כמו כן, מרחב הדיג ברצועה יוחזר ל-15 מיילים ימיים''.

''החזרת המדיניות האזרחית כלפי רצועת עזה לקדמותה, מותנית בהמשך שמירת השקט והיציבות הביטחונית. ההחלטה תיבחן במבחן המציאות - אם חמאס, שנושא באחריות לנעשה ברצועה, לא יעמוד בהצהרותיו - ישראל תפעל בהתאם''.

בתגובה, אומרים הערב ביחידת ''סייף אל ג'יהאד''  כי ימשיכו להפריח עד שכל מה שהובטח להם יתממש, לרבות הכסף הקטארי. ''נקבל כסף, נפסיק להפריח בלונים'', אמרים ביחידה.


מבחן המציאות מתרחש בשעות אלה, כשעשרות פיצוצים נשמעים ברחבי עוטף עזה. 

תגובות

End of content

No more pages to load