• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משמרת מחאה במרכז המורים: גם שיוויון בחינוך הוא צדק חברתי

כמדי יום חמישי, נערכה משמרת מחאה של הארגונים החברתיים בסמוך למרכז המורים, תחת אבטחה משטרתית כבדה. הפעם במרכז המחאה: הפערים הנוראיים בחינוך

צילום: דני בלר

בשבוע בו נפתחה שנת הלימודים תחת מגבלות מגפת הקורונה ונחשפו הפערים הבלתי נסבלים בין בהישגים בחינוך בין היישובים המבוססים ואלה שלא ובין ילדים למשפחות אמידות לעניות, משמרת מחאה ליד מרכז המורים בבאר שבע של הארגונים החברתיים, תא אופק ו''עומדים ביחד''. 

משמרת המחאה נערכה תחת אבטחה משטרתית כבדה ומספר השוטרים היה כמעט שווה למספר המפגינים, לאור החשש כי חמומי מוח ינסו לפגוע במשתתפי העצרת, שאינם מתומכי השלטון הנוכחי. היו שם צעירים, מבוגרים, תושבים מבאר שבעו מיישובי הבדואים. ''קשה מאוד להוציא אנשים מהבית במציאות הנוכחית'', מספר יותר מ''עומדים ביחד''. ''גם החשש מקורונה, גם מזג האוויר הקשה וגם המצב של האנשים''. 

צילום: דני בלר

בבאר שבע נערכות, מזה כחודשיים, שתי משמרות מחאה קבועות: במרכז המורים, מדי חמישי וביציאה הצפונית של באר שבע, במוצאי שבת. עם זאת, שתי המחאה לא מצליחות להגיע להיקפים של בלפור או כיכר רבין, בין היתר כי באר שבעים נוסעים לשני האירועים וגם בשל עייפות החומר בבאר שבע ובעיקר הקשיים הכלכליים. התמונות של המחאה החברתית של 2011 לא חזרו עצמן.

צפו בשידור שהעברנו מרחבת מרכז המורים (צילום: דני בלר)

הפגנת עומדים ביחד מרכז המורים שידור חי

Posted by ‎ברנז'ה באר שבע והנגב‎ on Thursday, September 3, 2020

תגובות

End of content

No more pages to load