• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שובע מבקשת את עזרתכם לסייע לאלפי משפחות בב''ש לקראת החג

משבר הקורונה ואי יכולתה של הממשלה להעביר תקציב פגעו קשה בעמותות החברתיות, בהן באר שובע, העושה עבודת קודש במתן ארוחות חמות לאלפי משפחות נזקקות בב''ש.כך תוכלו לסייע לבאר שבעים רבים לא להישאר רעבים בחג

מכל הלב. מתנדבי באר שובע (צילום: ארז נגאוקר / באר שובע)

בשביל רובם המכריע של סועדי באר שובע, הארוחה שהם אוכלים  - או מקבלים - מהעמותה  תהיה הארוחה החמה ולעיתים היחידה, שהם יאכלו במהלך היום. מזה 21 שנה, באר שובע, על צוות מתנדביה, מסייעת לאלפי משפחות בבאר שבע אשר שרויות בחוסר ביטחון תזונתי. משבר הקורונה, במהלכו כמעט 20,000 באר שבעים אבדו את מטה לחמם, החריפו את המצוקה. 

עמותת 'באר שובע' הוקמה בשנת 1999 על ידי קבוצת תושבי באר שבע, שהחליטו לפעול לאחר שהיו עדים למראות קשים של תושבי העיר המחטטים בפחי אשפה כדי למצוא אוכל. הייתה זאת אוניברסיטת בן גוריון בנגב, באמצעות המחלקה לעבודה סוציאלית, בין החלוצות במחקר נושא חוסר הביטחון התזונתי, מצב בו אדם אינו יודע מתי והאם יוכל את הארוחה הבאה. 

בהתחלה באר שבע שובע הפעילה מטבח קטן, בסמוך למבנה בו פעם שכנו משרדי קצין העיר, ברחוב גרשון בעיר העתיקה. מדי יום הגיע לקמום קומץ מקומיים, אך מהר מאוד התברר לבחרי העמותה כי הצורך בשירות כזה הוא הרבה יותר רחב.

​כיום עמותת באר שובע מספקת  87,240 ארוחות בשנה במסעדה הקהילתית ותוכנית אריזות המזון מספקת 2,440 מוצרי מזון בסיסיים למשפחות הנאבקות בחוסר ביטחון תזונתי. בנוסף לאלה, במהלך כמעט שני עשורי הפעילות של 'באר שובע' הושקעו מאמצים רבים בהפעלת תכניות להעצמה כלכלית וחברתית, בשל הפוטנציאל האדיר שלהן להשפיע על מעגל העוני.

מדי יום, מאות משפחות מקבלות ארוחה חמה וטעימה בזכות באר שובע (צילום: ארז נגאוקר / באר שובע)

''כיום, תחת מציאות הקורונה, מגיעים אלינו סועדים לבאר שובע בעיר העתיקה ואנחנו מוציאים מנות לביתם של הסועדים'', מספר ארז נגאוקר, מנכ''ל העמותה. ''בימים כתיקונם במסעדה הקהילתית שלנו אנו מחלקים 240 מנות ביום לקשישים ניצולי שואה ומשפחות רווחה.  בתקופה הקורונה אנו עוסקים יותר במשלוחים של מנות לבתי קשישים יחד עם הפעלת המסעדה לפי תו סגול.  אנחנו חווים ירידה משמעותית בתרומות בעיקר מצד המדינה והממשלה ורק בזכות ערבות הדדית אנחנו מצליחים לתת מענה במזון לאוכלוסייה במצוקה, בתוכה גם מאות ניצולי שואה תושבי באר שבע''.

ערבות הדדית. אחד מערכי היסוד של העמותה (צילום: ארז נגאוקר / באר שובע)​​​​​​​

''לקראת חגי תשרי אנחנו נערכים לחלוקה של 1000 ארוחות חג ו-500 חבילות מזון'', מספר נגאוקר. ''זאת, כאשר מציאות הקורונה פוגשת אותנו, יחד עם משבר כלכלי, והכל הפך קשה יותר''. בימים אלה באר שובע עורכת מבצע התרמה, על מנת להגיע ליעד. 

איך אנשים יכולים לתרום ולסייע לכם?

''ניתן להעביר תרומות לחשבון העמותה:

בנק לאומי 
מספר סניף 921
מספר חשבון: 87317/42
  ''

במהלך השיחה סיפר נגאוקר כי "גם בתקופה הקשה והמאתגרת שבה העמותה נותנת מענה למשפחות רווחה לקשישים וניצולי שואה שרובם המכריע נשלח על ידי העירייה, העמותה מחוייבת בתשלום ארנונה בתעריף עסקי של מסעדה למטרת רווח".

ביקשנו את תגובת עיריית באר שבע: ''עמותת באר שובע משלמת את הארנונה על פי הקבוע בצו הארנונה. לעמותה פטור של 2/3 מחיובי הארנונה כמוסד מתנדב לשירות הציבור'', נמסר מהעירייה. 

תגובות

End of content

No more pages to load