• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

18 חודשי מאסר לתוקף שוטרים בתחנת אופקים

ב-18 באוקטובר, 2019,  בסמוך לשעה 22:00, הבטם מהרי התפרץ לתחנת אופקים ותקף שני שוטרים בדוקרן מאולתר

כלי הנשק ששימשו בתקיפה, משטרת אופקים (צילומים: משטרת ישראל, גוגל מפות)

18 חודשי מאסר בפועל, 6 חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי לנפגעים - זהו העונש שגזר בית משפט השלום בבאר שבע על העציר הבטם מהרי (עציר), אשר הורשע במסגרת הכרעת דין בעבירות של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו, תקיפה הגורמת חבלה ממשית והחזקת סכין. ב-18 באוקטובר, 2019,  בסמוך לשעה 22:00, השוטרים מני מסס וצוריאל שוחט, שהו במתחם החניה של תחנת משטרת אופקים.

הנאשם, אשר שהה באותו מועד בסמוך לתחנה, רץ לכיוון מתחם החנייה, וזאת כאשר שער החניה התעתד להיסגר והתפרץ דרכו החנייה. כאשר נשאל הנאשם לפשר מעשיו על ידי השוטר מני, השיב כי הגיע לתחנה להגיש תלונה. מיד לאחר מכן, התקרב לעבר השוטר מני, נעמד, שלף בפתאומיות דוקרן מאולתר עשוי מעץ וניסה לדקור באמצעותו את השוטר מני בבטנו. השוטר מני אשר חש בסכנה, הדף עצמו אחורה, ושלף אקדח, דרך אותו וכיוון לעבר הנאשם.

השוטר צוריאל אשר כיוון אף הוא את נשקו לעבר הנאשם, התקרב לנאשם מאחור וניסה לאוזקו, במהלך ניסיון ההשתלטות, הנאשם הושיט ידו הימנית לעבר סכין שהייתה מוסלקת מאחורי חגורת מכנסיו מתחת לחולצתו, הוציא אותה ואחז בה בידו. בשלב זה השוטר רון רבוח אשר נכח במקום הבחין במתרחש, התקרב לנאשם סובב את ידו ובכך גרם לנאשם להפיל את הסכין. 

בהמשך לאמור, ותוך שימוש בכוח סביר להשתלטות על הנאשם, הוכנס הנאשם לחדר סיור, שם איים על השוטר צוריאל "על זה שהכאבת לי אני מבטיח לך שתשלם על זה". 

בהתאם להכרעת הדין, נקבע כי כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרם לשוטר מני פצע שטחי בבטנו, לשוטר צוריאל נגרם פצע שפשוף באצבע יד ימין.

מהנאמר בגזר הדין, הנאשם סירב לשתף פעולה עם ההליך, לתקשר עם סנגורו, ואף עם סנגור אחר בן עדתו מטעם הסנגוריה הציבורית למקום מעצרו בניסיון לדובבו.

מתסקיר שירות המבחן עולה כי הנאשם סירב לקיום הפגישה עם שרות המבחן. נוכח האמור, שוחח שירות המבחן טלפונית עם אחות הנאשם  אשר מסרה כי מזה שנתיים חל ניכור של הנאשם כלפי בני משפחתו. לטענת אחות הנאשם, האחרון מביע כעס כלפי בני משפחתו ומסרב לקבל כל עזרה מצדם. לשיטת אחות הנאשם, הדבר נובע מבעיה פסיכיאטרית שאינה מאובחנת, למרות שהנאשם היה בהסתכלות פסיכיאטרית ממושכת.

תגובות

End of content

No more pages to load