• 02 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נתניהו בבשורה לעסקים הקטנים: ''נביא לאישור 11 מיליארד שקל סיוע''

נתניהו: "לצערי ,פוליטיקאים מנצלים את המגיפה לצרכים פוליטים וקוראים לאי ציות להנחיות . זו אנרכיה". הוא גם אמר שבזכות סגירת השמים, נתוני התחלואה בישראל טובים ממדינות אחרות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו - מביא בשורה לעסקים הקטנים (צילום: USDS / נחלת הכלל)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום במפקדת פיקוד העורף לקטיעת שרשרת ההדבקה. עם תום ביקורו, נתן הצהרה לתקשורת: לאביגדור ליברמן יו"ר ישראל ביתנו שקרא כמה שעות לפני כן לציבור לא לציית להנחיות הממשלה בנוגע להגבלות הקורונה אמר: ''לצערי פוליטיקאים מנצלים את המגיפה לצרכים פוליטים וקוראים לאי ציות להנחיות. זו אנרכיה. אנרכיה תביא להרבה מאוד חולים קשים ולצערי גם הרבה אנשים ימותו לכן אני אומר ,גלו אחריות תפסיקו עם ההתנהגות הבלתי הולמת והמסוכנת הזו."

נתניהו גם בישר כי "מחר נביא לממשלה תוספת תקציב של 11 מיליארד שקל כדי לעזור לעסקים ולכלכלת ישראל. אנחנו עובדים כל הזמן בשני צירים, הבריאות והכלכלה. בבריאות היינו כמעט המדינה הראשונה שסגרה את השמים וכתוצאה מזה יש לנו תמותה יחסית נמוכה למדינות מקבילות בגודלן לנו וגם רמת התחלואה הקשה נמוכה יחסית ועד לאחרונה יציבה אנחנו בעליית תחלואה בקצב מוגבר ויתכן מאוד שהיא תתגבר. המספרים עולים כי לא עוטים מסיכות ויש הרבה התקהלויות .זה חייב להיפסק .המומחים חוששים מזינוק פתאומי בחולים הקשים והמתים ,מה שלא קרה עד לרגע זה .יש עלייה גיאומטרית בחולים הקשים."

עוד הוסיף ואמר: "יש דאגה נוספת והיא השחיקה, שלא לומר קריסה, של צוותים רפואיים שמקבלים כל הזמן עוד חולים. מיכוון שאנחנו רוצים להימנע מסגר כללי, או לפחות לדחות אותו, החלטנו לנקוטצעד בלימה בדמות סגר על 40 ערים אדומות".

שר הביטחון בני גנץ שעלה אחרי נתניהו התייחס גם הוא לאמירתו של ליברמן: "לא מרידה אישית ולא מרידה רשותית ,היא פתרון למה שקורה במדינת ישראל ,אלא אך ורק שיח ושיתוף פעולה. ביחד אפשר וצריך לנצח את המגיפה."

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס לקבוצת  האזרחים הנמצאים בקבוצת הסיכון: "אני שומע את השיח שמתנהל נגד כל הגבלה וכל ניסיון שלנו להגביל פעילות זו או אחרת .אני מבין את זכות היסוד של כולנו להתפלל,את זכות היסוד של כולנו למחות ,זכות היסוד שלנו לעשות חתונה עם 1000 אורחים . יש הרבה זכויות אבל אני גם רוצה לשאול מה עם הזכויות שאלו שבנו את המדינה והיום בגיל שמכנים אותם בקבוצת סיכון ?מהן הזכויות של רופאים ורופאות אחים ואחיות וכוח העזר בבתע החולים?"

פרופ' גמזו, פרויקטור הקורונה התנצל בפני החברה החרדית ואמר :"ייתכן שעד סוף השבוע הנוכחי הוא יביא תוכנית?  ובה הגבלות לקראת החגים. אין לי שום דבר נגד אף אחד כולנו ערבים זה לזה כולנו עם אחד " עוד הוסיף ."בבתי החולים המצב לא פשוט יש עלייה בחולים הקשים אני רוצה להתרחק מסגר ,אבל נצטרך להסתכל על כל דבר"
שוב ציין כי אין בכוונתו להתפטר.

תגובות

End of content

No more pages to load