• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בית חולים שני בב''ש? מתברר שיש בעיה למשוך לכאן כוח אדם

בבאר שבע יכולים לבנות מבנה יפהפה, אבל הבעיה האמיתית היא לגייס כוח אדם לבית החולים. בכנסת נדרשו היום לבעיית העיכוב בקידום הפרויקט

צילום: יהונתן סמייה, דוברות הכנסת

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

ועדת המשנה לענייני הנגב של הוועדה לביקורת המדינה בראשות חבר הכנסת שלמה קרעי, קיימה היום [ג'] את ישיבתה הראשונה. הדיון הראשון שבחר יו"ר ועדת המשנה לעסוק בו הוא העיכוב בהקמת בית החולים השני בנגב – שש שנים לאחר החלטת ממשלה שקבעה ע"פ המלצת ועדה ציבורית בראשות פרופ' ארנון אפק כי זהו צורך הכרחי עם גידול האוכלוסייה בנגב. בדיון עלה כי למרות שהתכניות ומיקום המרכז הרפואי כבר אושרו ועברו את השלבים במועצה לתכנון ובנייה, ומשרד הבריאות אף סיים את תכניות הפרוגרמה כיצד ייראה בית החולים, במשרד האוצר טרם אושרה המסגרת התקציבית כדי שתאפשר בפועל יציאה למכרז מי ייבנה את בית החולים. 

יו"ר הוועדה, ח"כ שלמה קרעי בירך בתחילת הישיבה את יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ שלח שאפשר את הקמת הועדת משנה לענייני הנגב שהיא מעתה תפעל להאיץ תהליכים מעין אלו של הקמת בית החולים בנגב. יו"ר הוועדה אמר כי "עושה רושם שכולם מסכימים אבל שום דבר לא מתקדם באמת. אני שמח שהדיון הזה לפחות מביא לחידוש השיחות בין האוצר לבריאות שידווחו כאן בוועדה על ההתקדמות בדיון ההמשך. הקמת בית החולים חשובה וצריכה לצאת לפועל באופן מיידי. יחד עם זאת, זה לא יכול לקרות כמהלך יחיד ועצמאי, אלא במקביל לגיבוש תכנית מהירה וממוקדת לתוספת משמעותית של כוח אדם רפואי ומקצועי לנגב ולהכשרת צעירים וצעירות תושבי הנגב למגוון המקצועות הנדרשים.


תגובות

End of content

No more pages to load