• 08 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נשיא המדינה העניק הערב תעודות הוקרה ליחידות המילואים המצטיינות

הנשיא העלה על נס את תרומת חיילי המילואים לסיוע במלחמה במגפת הקורונה

צילום: מארק ניימן / לע''מ

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

"כמה טוב לראות אתכם, הנושאים בנטל, הנכונים תמיד, לכל קריאה ולכל משימה, נבחרת מובחרת של ישראליות וישראלים, מגדלור לחברה הישראלית כולה," אמר הנשיא לנציגי 18 יחידות המילואים המצטיינות שזכו הערב, יום חמישי, כ"א אלול, 10 בספטמבר, להוקרה והערכה על פעילותם המסורה והנחושה בים, באוויר וביבשה.

במהלך האירוע העניק נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את 18 תעודות ההוקרה ליחידות המילואים המצטיינות לשנת תש"ף. עוד נשאו דברים ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, וסגן אלוף (במיל') אביה בן אלחנן, מפקד גדוד 9203 שבחטיבת אלכסנדרוני, בשם מפקדי היחידות הזוכות. האירוע נערך בבית הנשיא תחת מגבלות המאבק בנגיף הקורונה. 

בדבריו למצטיינים הדגיש הנשיא את הסיוע של חיילי המילואים במאבק בנגיף הקורונה ואמר: "חיילי המילואים לחמו בכל המלחמות והמבצעים. חיילי המילואים פעלו ופועלים יום ולילה לשמירה על הביטחון השוטף. וכן, חיילי המילואים, הם ולא אחרים, סייעו ומסיעים למדינת ישראל להתמודד בחזית הקשה של מגיפת הקורונה - מלוניות הקורונה, סיוע לוגיסטי, קטיעת שרשראות הדבקה - מקצה הארץ עד קצה. חיילי המילואים הם אלו, שלאחר התארגנות קצרה, יתמודדו עם תוכנית הרמזור, ויובילו את ישראל, כך אנו מקווים, להיות מדינה ירוקה. יש ביניכם מי שעשו השנה מעל 90 ימי מילואים. לנתון הזה יש משמעות פשוטה: אנחנו נשענים עליכם. אנחנו זקוקים לכם. בלעדיכם - אפוד המגן שלנו איננו שלם ובלי חיילי המילואים - צה"ל לא יכול לנצח!"

עוד הוסיף: ''ממילואימניק למילואימניקים, וכאב גאה לבנים ששירתו ומשרתים - שנים רבות במילואים, אני מבין את המוטיבציה הזאת. מי שכמונו עשה ועושה מילואים יודע דבר אחד: פראייר מי שלא עושה מילואים! יקירי, החברה הישראלית חבה לכם חוב מוסרי וערכי. והחוב הזה צריך להתבטא בהכשרה המלאה שלכם, אנשי המילואים, ליום פקודה. בפיצוי ובתגמול. זה הרי לא פשוט לעזוב משפחה, מקום עבודה, עסק, לימודים. בהוקרה, אבל גם ביוקרה."

רשימת היחידות המצטיינות כוללת גם יחידות דרומיות.


תגובות

End of content

No more pages to load