• 08 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

איש השנה של ''באר שבע ביחד'': רוביק דנילוביץ, ראש עיריית ב''ש

במשאל שנערך בקרב גולשים זכתה במקום השני ציפורה חלפון, במקום השלישי אלינור רווח אזולאי ובמקום הרביעי יאיר שושן

ראש עיריית ב''ש, רוביק דנילוביץ' (צילום: BASWIM / CC BY 3.0)

רוביק דנילוביץ, ראש עיריית באר שבע מזה כ-12 שנה, הוא איש השנה של קבוצת הפייסבוק באר שבע ביחד - כך נקבע על פי תוצאות הצבעת גולשים. קבוצת באר שבע ביחד מונה כ-120,000 איש. 900 איש בחרו בדנילוביץ'. אחריו, נבחרה ציפורה חלפון, יו''ר המתנדבים ב''יחד למען החייל'', עם 457 קולות. למקום השלישי הגיעה אלינור רווח אזולאי, העוסקת בהתנדבות למען משפחות נזקקות, עם 327 קולות. במקום הרביעי, עם 36 קולות הגיע יאיר שושן, מנכ''ל עמותת ''נאיר'', לסיוע בקהילה. 

מדובר בבחירה חופשית של הקהל, במשאל שנערך בימים האחרונים בקבוצת הפייסבוק ''באר שבע ביחד''. הגולשים היו חופשיים להציע אישים או נשים מטעמם, אולם ראש עיריית באר שבע זכה במרבית הקולות.

רוביק דנילוביץ' הוא ראש העיר הנבחר הראשון של באר שבע, שהוא גם יליד העיר. בויקיפדיה נכתב עליו כי ''דנילוביץ' נולד וגדל בבאר שבע לרחל ואליהו, משפחת עולים שהתגוררה בשכונה ג' בעיר. במשפחתו ארבעה אחים. למד בבית הספר היסודי "תומר" וסיים את לימודי התיכון במקיף ד'. בצעירותו שיחק כדורגל ושימש כקפטן קבוצת הנוער של הפועל באר שבע ובשנים 1989–1990 הגיע לקבוצה הבוגרת. הוא החל בפעילות פוליטית מגיל צעיר, במסגרת מפלגת העבודה ושימש בין היתר כיו"ר המשמרת הצעירה ויו"ר צעירי המפלגה בנגב''.

''שירת בצה"ל כמש"ק משמעת בבסיס שדה תימן, אוגדה 560. לאחר מכן השלים בגרות במכללת קיי. בהמשך נרשם ללימודים באוניברסיטת בן-גוריון ושם למד לתואר משולב בלימודי מדינת ישראל ופוליטיקה וממשל. במקביל הקים את התא הפוליטי-חברתי "אופק" והחל בפעילות פוליטית בתוך הקמפוס, על אף שזו נאסרה על ידי האוניברסיטה. בהמשך נבחר למועצת הסטודנטים של אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב''.

דנילוביץ' נבחר לתפקידו בשנת 2008. הוא יזם והקים פרויקטים רבים, בהם פארק ההיי טק, האגם, מאז נכנס לתפקידו נבנו בבאר שבע שכונות רבות, העיר עלתה בהישגים שלה בחינוך, הוא משך לעיר צעירים רבים, החייאה את העיר העתיקה ופועל למען הקמת שדה תעופה בינלאומי בסמוך לבאר שבע, רכבת קלה, הקמת קמפוס בינלאומי לצעירים יהודים מכל העולם. כמו כן, הוא יזם פסטיבלים רבים בבאר שבע.

ועוד מתוך הערך המתאר את עשייתו של דנילוביץ' בויקיפדיה: ''באשר לתנופת הבנייה, בשנת 2015 חתם דנילוביץ' עם ממשלת ישראל על הסכם גג במסגרתו התחייבו הצדדים לשווק 20,000 יחידות דיור בעשור, לצד סיוע כספי (מיליארדי שקלים) על מנת למשוך אוכלוסייה חדשה לעיר, לצד הפיתוח והגידול הטבעי של העיר, חיזוק העיר כמטרופולין, בחידוש תשתיות, חידוש שכונות ותיקות והקמתם של פארקים, מוסדות חינוך ומוסדות ציבור. במסגרת ההסכם מוקמות בעיר שכונות מגורים חדשות קריית גנים, כלניות, סיגליות, שכונת הפארק, שכונת רקפות ועוד''.

''בספטמבר 2018 חנך ביחד עם המועצה האזורית בני שמעון את המוטור סיטי, מסלול הפורמולה הראשון בישראל''.

''בבחירות לרשויות המקומיות, שנערכו ב-30 באוקטובר 2018, זכה שוב דנילוביץ' ברוב של למעלה מ-92% מקולות הבוחרים ונבחר לכהונה שלישית ברציפות. מפלגתו הגדילה את כוחה במועצה וזכתה ברוב של 16 מושבים, מתוך 27 המושבים במועצת העיר, עליה מ-14 מושבים''.

''דנילוביץ' יזם את הקמתו של רובע החדשנות הראשון והיחיד בישראל, המשלב בין שכונות מגורים ותיקות (ג' וד') לבין אוניברסיטת בן-גוריון, המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, פארק גב ים נגב וקריית התקשוב של צה"ל''.

ציפורה חלפון (צילום: עצמי, תמונת הפרופיל בפייסבוק)

ציפורה חלפון עוסקת ימים כלילות למען החיילים בבאר שבע ובנגב. בין היתר, בדאגה לחיילים בודדים, בביקורים בבסיסים, במפגש עם החיילים בתחנות ההסעה, בין אם בחלוקת כריכים ושתיה קרה או בשי לחג וטיפול בחיילים מבתים בהם ההורים קשי יום. היא מלווה חיילים שנתקלים בבעיות ומסייעת להם, עם צוות המתנדבים של ''יחד למען החייל'', שהם כמובן חלק מבחירת הגולשים.

ציפורה חלפון פעילה מאוד ברשתות החברתיות. היא מעלה נושאים על סדר היום, במיוחד נושאים הנוגעים לרווחת החיילים. היא רותמת את הקהילה למען סיוע לחיילים, הכל בהתנדבות מלאה, מסביב לשעון.

אלינור רווח אזולאי (צילום: עצמי, תמונת הפרופיל בפייסבוק)

​​​​​​​אלינור רווח אזולאי עוסקת מזה כמה שנים, יחד עם מתנדבים רבים, בסיוע למשפחות נזקקות - מסביב לשעון ובהתנדבות מלאה. לרוב, היא מטפלת במקרי חירום, שהולכים ומתרבים בבאר שבע, במיוחד עם גל הפיטורים בעקבות מגפת הקורונה, שהותירה למעלה 17,000 באר שבעים ללא עבודה. הם נוספו למשפחות רבות, הנמצאות בב''ש במעגל העוני והמצוקה. בין המקרים הרבים, אימהות חד הוריות שמסולקות מביתן אחרי שלא עמדו בשכר הדירה, משפחות שנותרו ללא אפשרות לקנות מזון, לשלם חשמל ועוד. 

אלינור מסייעת בכל שעות היום. היא נעזרת במתנדבים אחרים, רותמת בעלי עסקים וגם תושבים בבאר שבע, מגייסת את מה שהנזקקים צריכים ולא נחה עד שהיא יודעת שהכל טופל. יחד עם כל הפעילות הענפה למען הקהילה, היא גם מטפלת במשפחתה, שתומכת בה ומעניקה לה כוחות. 

לפני חגי ישראל, היא דואגת לתרומות עבור משפחות נזקקות, כדי שלא תישאר אפילו משפחה שלא תוכל לחגוג את החגים כהילכתם. הכל נעשה בנועם, בסבר פנים יפות, היא עוזרת, מעודדת ותומכת במי שנזקק לסיוע שלה, בעיקר באותו מפגש ראשון בו הכאב גדול בשל המצוקה. 

יאיר שושן (צילום: עצמי, תמונת פרופיל בפייסבוק)​​​​​​​

יאיר שושן, מנכ''ל עמותת ''נאיר'', עושה ימים כלילות למען הנזקקים ולא רק בגיוס תרומות וסיוע חומרי. יאיר מקדם ערכים של ערבות הדדית, של  חיבור למסורת ישראל, של אהבת האדם והארץ. בין אם זה בארגון הסליחות באצטדיון במעמד הרב בצרי, בסיוע לילדים בעלי צרכים מיוחדים, בהקשבה ובהכוונה של משפחות קשות יום, בעבודה ללא לאות, מסביב לשעון, למען כל מקרה שפונה אליו.

אין דבר כזה לא להקשיב לאדם במצוקה. לעיתים, אלה דברים שניתן לפתור בקלות ויאיר מדריך בבהירות ובנועם. לא אחת, מדובר במצוקה קשה, במיוחד של מגזר הולך וגדל של אנשים שנקלעו לקשיים כלכליים ואינם יכולים עוד. לפני חגי ישראל הוא נרתם כדי לאפשר למשפחות רבות ככל שניתן לקיים את החג. בשיגרה, הוא מסייע נקודתית וגם מכוון את המשפחות לדרך חדשה שתחלץ אותן ממצוקתן.  גם השנה הוא סייע לרבים, הרחק מהתקשורת וקרוב ללב. 

תגובות

End of content

No more pages to load