• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נתניהו: ''הנחתי את שר האוצר לסייע לעסקים שנפגעו''

ישראל הולכת לסגר שיימשך לפחות 3 שבועות ולאחריו המשק יחזור לפעילות מאוד חלקית - בעקבות כשלון הממשלה בטיפול במגפת הקורונה. ראש הממשלה מסר את ההודעה וטס לארה''ב

הודעת ראש הממשלה (צילום מסך מתוך השידור / לע''מ)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

כ-4.000 חולים חדשים ביממה, קרוב ל-30 אלף חולים חדשים מתחילת החודש . 1,108 נפטרים, קרוב ל-500 חולים במצב קשה. מנהלי בתי חולים מדווחים כי הם נמצאים על סף קריסה. על רקע נתונים קשים אלה החליטה הערב הממשלה להטיל סגר בתקופת החגים שייחל ביום שישי הקרוב ערב החג  מהשעה שתיים בצהריים ויימשך, לפחות בשלב זה, שלושה שבועות עד שמחת תורה.

הלימודים ימשכו עד יום שישי ולא יושבתו ברביעי כפי שתוכנן . למעט תיירות ומסחר, המגזר הפרטי יעבוד לפי התו הסגול, בלי מגבלות מיוחדות יציאה מהבית תוגבל ל-500 מטרים, ייסגרו מסעדות מקומות תיירות ומקבלי קהל. תפילה בבתי הכנסת תותר בהיקף מצומצם.

וידאו: הודעת ראש הממשלה (צילום: לע''מ)


ראש הממשלה בנימין נתניהו נתן הערב (ראשון) הצהרה לתקשורת ואמר: "סגרנו את הכלכלה ראשונים ,ולכן היינו ראשונים לפתוח אותה .נתנו הלוואות ומענקים. אני יודע שיכול להיות טוב יותר ,אבל תראו איפה נמצאת ישראל לעומת ארצות הברית ,גרמניה והאיחוד האירופאי".

"ביום חמישי המומחים ובכירי משרד הבריאות הרימו דגל אדום והזהירו אותנו שמצב התחלואה מחייב נקיטת צעדים מידיים בפרט שהחורף מתקרב".

"הצוותים נמצאים בעומס יתר ,אני רוצה להבהיר זו לא בעייה של מכונות הנשמה ,לא בעייה של מיטות זו בעייה של שחיקה אנושית של הצוותים הללו שעובדים במסירות ואף על פי שהתגברנו ,אין אפשרות להחזיק מצב של חולים קשים".

"קיבלנו החלטות למתווה מהודק לשלושת השבועות הקרובים ,אם אפשרות שיימשך .המגזר הציבורי יפעל במתכונת מצומצמת כמו בחודשים מרץ ואפריל, המגזר הפרטי יעבוד כרגיל אבל ללא קבלת קהל מלבד שירותים חיונים. יהיה מתווה מיוחד לתפילות החגים,הסופרמרקטים ,רשתות הפארם והמשלוחים ימשיכו לפעול, תותר התקהלות של עד עשרה אנשים בחלל סגור,ו-20 בקפסולות בחוץ ".

נתניהו הוסיף וציין כי: "הצעדים כרוכים במחירים קשים לכולנו. יהיו גם מי שייפגעו מהסגר והם בעלי העסקים, הנחתי את שר האוצר לגבש חבילת סיוע לכל מי שנפגע והוא יעשה זאת עד יום חמישי הקרוב".

על התפטרותו של שר השיכון יעקב ליצמן אמר: "הצטערתי על כך. אני מכבד את רצונו ומקווה שיחזור לממשלה, אבל אנחנו עושים את מה שצריך''.

שר הבריאות ח"כ יולי אדלשטיין דיבר מהזום בביתו: "לא נותרה לנו ברירה הגענו, כמערכת בריאות, לקבינט הקורונה כדי לבלום את עליית התחלואה ולאפשר לצוותים שלנו לנשום .כדי שלא נאבד שליטה על הנגיף אנחנו צרכים להטיל מגבלות מאוד לא פשוטות על המשק ועל חיי החברה שלנו ,ועוד בתקופה הזו של חגי ישראל .זה לא פשוט. כששואלים אותי אם לא נכבור את זה לחינם אני אומר שזה מאוד תלוי בכולנו .אם לא נשמור על הכללים, אז המצב יימשך וכל ההגבלות באמת יהיו לחינם".

עוד הוסיף: "אנחנו זקוקים לשיתוף פעולה של  הציבור ולכן אני מבקש לשמור על האוכלוסייה המבוגרת".

פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו ציין כי "שיעור הבדיקות החיוביות מראה שיש יותר אנשים מאומתים שמסתובבים, וזה מחייב אותנו לצעדים הממשלה קיבלה החלטות לא פשוטות ,בעלות אופי רע,אבל זה הרע במיעוטו .אנחנו באמת במערכה,באתגר מאוד מורכב שמדיר שינה מעיני''.

עוד הוסיף: "יש עומס בתוך בתי החולים שחלקם הרימו דגל אדום. אני מכיר את העומס שם וזה אומר שהם הגיעו לסף .אנחנו עושים הכל כדי להמשיך להכיל את כמות החולים, אבל זה מחייב אותנו לפעולה''. גמזו פנה בקריאה לציבור: "הממשלה הזו לא תנצח את הקורונה לא ראש הממשלה, לא שר הבריאות, גם לא הפרויקטור ולא צה"ל. רק הישראלים, רק אתם תוכלו לנצח את הקורונה .אם נעשה את זה חכם ,בשבועיים שלושה אנחנו גומרים את העניין הזה".

תגובות

End of content

No more pages to load