• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בעקבות המגפה: יוארכו אוטומית רישיונות עסקים, קנאביס, רעלים ועוד

ועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת אישרה את הצו להמשך הארכה האוטומטית של רישיונות רגולטורים כל עוד נמשכת מגפת הקורונה

צילום: דוברות הכנסת

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

ועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת אישרה היום (ב') את הצו להמשך הארכה האוטומטית של רישיונות רגולטורים במהלך משבר הקורונה. בין היתר יוארכו רישיונות לשימוש בקנביס רפואי, היתרי רעלים, אישורי הובלת חומרים מסוכנים, אישורי עבודה בגובה ועגורנים, בדיקות סביבה תקופתיות, רישיון עסקים ועוד.

על פי המנגנון שאושר: אישורים שיפקעו באוקטובר או נובמבר יוארכו אוטומטית בעשרה שבועות נוספים. אישורים שפקעו ביולי ואוגוסט יוארכו בשבועיים נוספים כך, שישלימו הארכה של שלושה חודשים. עו"ד דוד ימין ממשרד ראש הממשלה אמר: "ניסינו לטפל מאקרו בכל המשק ולאפשר הארכה תוך ניסיון לאזן באינטרס הציבור שלשמו נועד הרישיון והגענו למסקנה ששלושה חודשים זו תקופה שרוב הרישיונות יכולים לספוג איחור בחידוש הארכה וזה לא אומר שלא יעמדו בתנאי הרישיון והאגרה".
"ישנם אשורים שמטבעם לא מתחדשים כמו אישור לתרופה מסויימת ,או רישיונות עונתיים . יש כאלה שעובדים באבק מזיק וצרכים לעבור בדיקות כל חצי שנה וזה מועד קצר לוודא שאדם לא חלה כמו כן רשיונות שהאגרה בהם נמוכה ואין טעם להכביד על המערכת בדחייה''.

מירה סלומון נציגת השלטון המקומי אמרה: "אנחנו לא מתנגדים להארכה עד סוף 2020 אבל ב2021 אין מקום להארכה אוטומטית אלא לדבר על מנגנון שיפוי בגין אגרות לרישיונות חדשים וזה צריך להיעשות בהידברות עם השלטון המקומי וזה לא נעשה''.

תגובות

End of content

No more pages to load