• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עיריית ב''ש נאלצת לקחת הלוואות של עשרות מיליוני שקלים

מגפת הקורונה - וגם החלפת הגג של איצטדיון טרנר, מאלצים את עיריית ב''ש לקחת הלוואות בעשרות מיליוני שקלים. בישיבת המועצה האחרונה אושרה הלוואה בסך 45 מיליון שקלים - וזה כנראה לא הסוף

ישיבת המועצה האחרונה, איצטדיון טרנר (צילומים: דני בלר)

השנה התקציבית הקשה של עיריית ב''ש: כמה שבועות אחרי שהגג של איצטדיון טרנר התגלה כמסוכן, בגלל כשלים הנדסיים לכאורה, הולכת ומתבררת עלות שיקומו - על פי אומדנים שונים, למעלה מ-50 מיליוני שקלים. ביל שיקום הגג, שפורק בינתיים, איצטדיון טרנר לא יוכל לשוב לפעילות ולקבוצה המקומית לא יהיה מגרש ביתי.

וידאו: אישור ההלוואה במועצת העיר (צילום: דני בלר)
​​​​​​​


זאת ועוד: מגפת הקורונה והעובדה שתקציב המדינה לא הועבר מזה שנתיים כמעט - בשל הקושי להרכיב ממשלה יציבה אחרי שלוש מערכות בחירות, גרמו לעיריית באר שבע ולרשויות אחרות פערים תקציביים. בישיבת המועצנה האחרונה אושר עידכון לתקציב 2020, ''על מנת לא להגיע לקטסטרופה'', כדברי ראש עיריית ב''ש, רוביק דנילוביץ'. העירייה תיטול בין היתר הלוואות בסך 45 מיליון ש''ח לאיזון התקציב, כנגד שיעבוד הכנסותיה העתידיות של העירייה, לרבות מארנונה. 

ההלוואה הובאה לאישור, עוד לפני שהוחלט סופית על הטלת הסגר, שלא ברור כמה זמן יימשך. תחילה דובר על שבועיים, אך כעת מודים בממשלה כי הוא יימשך הרבה יותר, עד 8 נשבועות, על מנת להוריד את התחלואה להיקפים ברי שליטה. פירוש הדבר: הפעילות העסקית בבאר שבע תשותק בענפים רבים לזמן בלתי ידוע. 

עומק המשבר הכלכלי של תושבי העיר ישפיע גם על יכולתה של העירייה לגבות ארנונה, אבל זו בעיה כלל ארצית.

תגובות

End of content

No more pages to load