• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נשיא המדינה ביקר באוגדת עזה

הנשיא בירך את החיילים לרגל השנה החדשה פחות מיממה אחרי שרקטה פגעה במרכז מסחרי באשדוד וגרמה לפצוע קשה

צילום: מארק ניימן / לע"מ

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי
​​​​​​​
ברקע אירועי הלילה בגזרה, ביקר היום, יום רביעי, כ"ז באלול, 16 בספטמבר, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בגזרת עוטף עזה ונפגש עם חיילי פלוגת "תומר" של חטיבת גבעתי.

הנשיא לחיילי פלוגת תומר של גבעתי: ״בהחלטה שלכם להתגייס לשירות קרבי משמעותי בצה"ל אתם מוכיחים שניתן למצוא איזון בין שמירה על המדינה לשמירה של כל אחד ואחד על אמונתו, על ערכיו ועל אורחות חייו. אתם לא תורמים רק לביטחון מדינת ישראל. אתם תורמים גם לחברה הישראלית. עם כיפה שחורה על הראש וכומתה סגולה בכותפת - אתם מהווים גשר בין חלקי העם. סמל ודוגמא שנועדנו לחיות כאן יחד״

במוצב נחל עוז שבעוטף עזה קיבל הנשיא סקירה אודות אתגרי השעה ממפקדי הגזרה, מח"ט גבעתי אלוף-משנה איציק כהן ומח"ט צפונית אלוף-משנה יואב ברונר בליווי הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי. לאחר מכן שוחח עם החיילים המגיעים ברובם מהחברה החרדית והרים עמם כוסית לכבוד השנה החדשה.

הנשיא פתח את פגישתו עם מפקדי הגזרה בהתייחסות ללילה הקשה שעבר על תושבי הדרום ואמר: "גם היום, אנחנו עם התושבים שעברו שעות של ירי ונפילות, מלאי הערכה לחוסן שלהם. אנו שולחים תפילות להחלמת הפצועים מירי הרקטות אמש באשדוד, ומחזקים את ידי צה״ל, את ידיכם, יקירנו, על הפעילות המבצעית הבלתי פוסקת מאז שעות הלילה בתגובה לירי. לא נאפשר לטרור הרקטות לחלוף באין מפריע ובטחון אזרחינו לא יהיה הפקר."

לאחר מכן המשיך הנשיא למפגש עם הלוחמים המוצבים בגזרה, לוחמי פלוגת 'תומר' אשר ברובם מגיעים מהחברה החרדית. הנשיא סיפר כי שמע על ההרכב הייחודי של הפלוגה ועל העשייה המבצעית החשובה למען תושבי הדרום ובטחון ישראל. ״לימוד תורה הוא ערך יסוד בקיום היהודי שלנו. כך גם הצורך להבטיח את ביטחוננו. אלה ערכים משלימים שאינם סותרים,״ אמר הנשיא ללוחמים. ״בהחלטה שלכם להתגייס לשירות קרבי משמעותי בצה"ל אתם מוכיחים שניתן למצוא איזון בין שמירה על המדינה לשמירה של כל אחד ואחד על אמונתו, על ערכיו ועל אורחות חייו. אתם לא תורמים רק לביטחון מדינת ישראל. אתם תורמים גם לחברה הישראלית. עם כיפה שחורה על הראש וכומתה סגולה בכותפת - אתם מהווים גשר בין חלקי העם. סמל ודוגמא שנועדנו לחיות כאן יחד."

"הגיוס לצה"ל הוא חובה. אבל הוא גם זכות," אמר הנשיא והמשיך: ״אני יודע שהבחירה שעשיתם – לממש את זכותכם ולהתגייס – לא הייתה פשוטה, והיא לא קלה. לחלקכם יש עד היום קושי מול המשפחה, קושי מול הסביבה הקרובה. קושי כאשר אתם חוזרים לשכונה ולבית. למרות זאת התגייסתם ואתם נחושים להגן על המדינה. אני רוצה לחזק אתכם! לוחמי ומפקדי פלוגת תומר, אתם נמצאים בחזית הלחימה בדרום, עובדים יומם ולילה על מנת שהילדים והתושבים בדרום יוכלו לישון בשקט.״

הנשיא שלח ברכת שנה טובה לכל חיילי ישראל ואמר: ״אתם, שומרי חומותינו, מבית ומחוץ. ידעו אזרחינו, בדיוק כפי שיודעים גם אויבנו- אין איום שלא נוכל לו בזכותכם. בזכות היכולות המבצעיות שלנו, בזכות החשיבה המבריקה של המערכות שאתם מובילים, בזכות המסירות הבלתי מתפשרת של האנשים שאתם מובילים יום ולילה. אם זה נגיף מסתורי שמכה ללא רחם ואם זהו אויב מתרברב הסמוך לגבולנו- אנו יודעים כי בכוחו של צה"ל ובכוחה של מערכת הביטחון שלנו להוות משענת עורף ואגרוף בחזית. כך היה תמיד, כך יהיה."

תגובות

End of content

No more pages to load