• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

החשש ממרד: עשרות מחסומי משטרה ינסו להתמודד עם האזרחים המבולבלים

הכנסת עוד לא ממש סגורה על אופיו של הסגר, אבל המשטרה וצה''ל ערוכים ומוכנים: עשרות מחסומים ימנעו מעבר אזרחים בין ערים ויחמירו את האכיפה בתוך הערים

מדינה תחת מחסומי משטרה (צילום ארכיון: דוברות המשטרה)

בממשלה עוד אל ממש סגורים על אופיו של הסגר. אם מישהו חשב שמה שאושר בוועדת החוקה זה מה שיהיה בסופו של דבר - אז כחצי יממה לתחילת הסגר, ראש הממשלה נתניהו ופרויקטור הקורונה רומזים ששככל הנראה ההקלות יבוטלו והאיסורים יוחמרו. האם האזרחים המבולבלים, המותשים, מי שאיבדו את פרנסתם ולא פוצו - יצייתו, זו שאלה אחרת.

המשטרה ביטלה חופשות והקצתה 6,000 שוטרים למשימות אכיפת הסגר. מספר בלתי ידוע של חיילי צה''ל יסייעו בידם. הם ירדפו אחרי אזרחים שיפרו את ההוראות וינסו למנוע בעיקר התקהלויות. במערכת הביטחון ולהערכת גורמים בביטחון הפנים, ייתכונ תופעות של מרי אזרחי - וזהו אחד החששות הגדולים במערכת הבריאות. אי ציות להוראות עלול להוביל לתחלואה בהיקפים נוראיים.

ישראל נכנסת לסגר עם אבטלה בממדים מבהילים. אם במהלך השבועות האחרונים חלק קטן מהעובדים שפוטרו חזרו למעגל העבודה, עם היוודע ההחלטה להטיל סגר שני, עשרות אלפים הוצאו שוב לחל''ת. בעלי עסקים בבאר שבע עימם שוחחנו הבוקר, מדברים בצורה ברורה על סגירה סופית של העסקים. בבאר שבע לבדה יש כ-17,000 דורשי עבודה רשומים, מספר שאינו משקף את מספר המובטלים האמיתי. החשש הוא שממדי הקריסה הכלכלית האמיתית של באר שבע תיוודע רק עם הגשת הדוחות הכספיים, בסוף השנה פיסקאלית.

מפת המחסומים. המשטרה עלולה להציב מחסומים נוספים או שלנות מיקומים (איור: משטרת ישראל)
​​​​​​​


בעוד שבממשלה הבלאגן חוגג, במשטרה הרבה יותר סגורים על המשימות: היערכות אגף התנועה למבצע "אחריות מנצחת" במסגרת המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה: בהתאם לתקנות שיכנסו לתוקפן מחר לקראת ערב החג, המשטרה תגביר את פעילות הפיקוח והאכיפה ברחבי הארץ, ותפעל לאכוף את התקנות וההגבלות למען שמירה על בריאות הציבור.

לקראת ערב ראש השנה ועד לאחר שמחת תורה, יפעלו שוטרי אגף התנועה בצירים הבינעירוניים, לאכיפת עבירות תנועה ומימוש תכלית התקנות והשמירה על שלום הציבור. מיקוד הפעילות האופרטיבית, תתבצע בפריסה ארצית של 38 מחסומים בצירים המרכזיים המובילים לערים. אשר יצרו רצף חסימות בין השטח העירוני לבינעירוני, זאת במטרה לסייע בביצוע המשימה הלאומית ואכיפת קיום התקנות.
 
לצד המחסומים, יפעלו במהלך כל היממה מאות ניידות ושוטרים, בביצוע סריקות על כלל הצירים ברחבי הארץ, תוך חסימות מדלגות לאיתור אזרחים שלא יפעלו על פי התקנות. ''אנו קוראים לציבור להישמע להנחיות ולהימנע ממפגש מיותר עם השוטרים, על מנת שנוכל לשמור כולנו על בריאות כלל אזרחי מדינת ישראל'', אומרים במשטרה. 

השוטרים והחיילים הם אלה שבסופו של דבר יצטרכו להתמודד עם הבילבול הנוראי של הפוליטיקאים. לא מסרים יפים, או לחיפולין דיבור החלטי, לא פוליטיקאים בהצהרות מפוצצות ולא יח''נים ודוברים יכולים לפייס את ההמון הזועם, זה שפוטר מהעבודה, זה שלא קיבל שכר וזה שהעסק שהקים במו ידיו קורס בגלל הטיפול הכושל והמבולבל במשבר הקורונה. מעולם בישראל לא היה חשש למרד אזרחי, כמו בסגר הזה. 

תגובות

End of content

No more pages to load