• 05 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בפעם הרביעית מתחילת השנה: פשע שנאה כלפי להט''בים בב''ש

זוג להט''בי, המתגורר בעיר העתיקה בב''ש, התעורר בשעה 2:00 לפנות בוקר בערב ראש השנה למשמע קריאות ''מוות להומואים'' מחבורה גדולה. הם חששו לצאת ובבוקר גילו שדגל הגאה בכניסה לביתם נשרף

דגל גארווה שרוף בכניסה לביתם של בני הזוג (צילום ששותף ברשתות החברתיות)

שוב מקרה של הומופוביה בבאר שבע: בערב חג ראש השנה הותקפו מילולית זוג להטקקבים שמתוגרר בעיר העתיקה בבאר שבע ודגלי הגאווה שהיו תלויים בכניסה לביתה נשרפו.

 בני הזוג מתגוררים בעיר מזה כמושנה שנים. לדבריהם, שמעו בשעה 2:00 לפנות בוקר אנשים צועקים "מוות להומואים", "איך המדינה מרשה להומואים לחיות"? וקללות נוספות. בני הזוג, שחששו לשלומם, בחר שלא לצאת מביתם כדי לא להתעמת עם מי שנשמעה להם חבורה גדולה של צעירים.

צילום של הכניסה לבית שפורסם על ידי הבית הגאה (צילום מתוך עמוד הפייסבוק של הבית הגאה)​​​​​​​

רק בשעה שבע בבוקר יצא אחד מבני הזוג מהבית וראה כי שני דגלי הגאווה שנתלו בכניסה לבית ובחצר האחורית לא רק נתלשו אלא גם נשברו בצורה ברוטאלית :"המוטות שהחזיקו את הדגלים הם חתיכת מוטות וצריך המון כוח פיזי כדי לשבור אותם מה גם שהיו מחוברים בצורה מיטבית" מספר א', כפי שפרסם הבית הגאה בעמוד הפייסבוק שלו.

''נדמה כי ביטול האירועים הארציים בחודש הגאווה האחרון עקב הקורונה, והזמן הממושך בבית גרמו לנחש להרים את ראשו ולא מעט ארגונים ואנשים חשוכים ולהט"בופובים מרשים לעצמם להפיץ את דברי השטנה שלהם ואף להיות אלימים. המקרים הנ"ל הם תוצאה ישירה של הסתה פרועה ואי גינוי המקרים הללו מצד הגורמים הרלוונטיים מלבים את ההסתה'', אומרים בבית הגאה.

''הבית הגאה נמצא בתקשורת ישירה מול העירייה והמשטרה ואנו נותנים בהם אמון מלא כי הטיפול יהיה ראוי ויסודי. אנחנו נמשיך בחלוקת הדגלים, ונהפוך כל דגל גאווה לחלון ראווה -העיר באר שבע היא גם שלנו- אנחנו לא מפחדים מאף אחד! חג שמח לכולם ושתבוא עלינו שנה שמלאה באור'', אומרים בבית הגאה.

זוהי התקרית ההומופובית החמורה הרביעית בבאר שבע מאז תחילת השנה והשניה כלפי בני הזוג בעיר העתיקה. עם זאת, ברשתות החברתיות בבאר שבע, היו מי שהצדיקו את המעשה ואמרו שתליילת דגל גאווה בעיר שרחוקה מתל אביב שנות, היא מעשה התגרות מיותר. חלק מהתקריות ההומופוביות בבאר שבע כלל לא מגיעות לטיפול הרשויות, מתוך חשש שזה רק יחמיר את המצב, בעיקר כשזה נוגע לאפליה במקומות העבודה או בסכסוכי שכנים. 

למרות שיש מי שמנסים לצייר מציאות אחרת, הרי שמדי שנה מפלס השנאה כלפי הקהילה במיוחד לפני מצעדי הגאווה, עם הכרזת הקמתו של כפר סטודנטיאלי גאה בשכונה ג' או לאחרונה, עם פסיקת בית המשפט כנגד בעלי בתי דפוס שסרבו להדפיס עלון של האחווה הגאה באוניברסיטת בן גוריון. חלק מהקריאות הן ביטויי שנאה, אחרות קוראות לפגיעה פיזית בקהילה.תגובות

End of content

No more pages to load