• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דליקה במפעל שניב: כוחות כיבוי ממספר תחנות פעלו למנוע התפשטות האש

גלילי נייר גדולים עלו באש ונשקפה סכנה להתפשטות הלהבות. לכיבוי השריפה הזונקו כוחות גדולים. הושגה שליטה על האש

כוחות כיבוי בשטח (צילום: דוברוןת כיבוי והצלה מחוז דרום)

דליקקה גדולה במפעל ''שניב'', באיזור התעשייה באופקים. הובקר התקבלו במוקד שירותי כיבוי והצלה הודעות על עשן שנראה מאזור התעשייה של אופקים. צוותי כיבוי אשר הוזנקו למקום זיהו כי מדובר בשריפה גדולה של גלילי נייר בשטח מפעל "שניב" תעשיות נייר. זוהי הדליקה הגדולה השניה בשטח המפעל. בפברואר 2019 ארעה ב''שניב'' דליקה גדולה, שגם אז הצריכה להזניק כוחות ממספר תחנות. 

מאמצי הכיבוי (צילום: דוברות כיבוי והצלה מחוז דרום)
לוחמי האש החלו לפעול על פי גזרות בכדי למנוע התפשטות של השריפה לתוך המפעל ועדיין פועלים בכוחות מאומצים לבלום את השריפה שמשתוללת בשטח המפעל ומאיימת על המפעל ועל מפעלים סמוכים. מפקד תחנת נתיבות אשר הגיע למקום האירוע הפעיל פקודת מכת אש בה הוזנקו צוותי כיבוי נוספים מתחנות אשדוד, אשקלון, באר שבע.

מדובר במפעל רגיש בגלל מטען האש הגדול אשר נמצא בשטח המפעל והתפשטות השריפה עלולה לגרום לנזק גדול מאוד למפעל עצמו ולמפעלים סמוכים. מפקד מחוז דרום טפסר שמוליק פרידמן: "לא רק שמדובר במטען אש גדול עם פוטנציאל התפשטות מהיר נוסף על כך נכנסנו לעומס חום כבד שמקשה על מאמצי הכיבוי בשטח. ניתן לראות עד כמה מטען האש  גדול וכמה לוחמי האש פועלים בנחישות ובמהירות לבלימת ההתפשטות. פעולות הכיבוי המהירות מנעו נזק ענק. אנו ממשיכים בפעולות בסיוע כלי צמ"ה עד להשגת שליטה מלאה וכיבוי סופי".

תגובות

End of content

No more pages to load