• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סורוקה: גידול במשקל 31 ק''ג הוסר מבטנו של גבר

גיא בר, תושב ערד בן 41 , סבל מגידול ברגלו שפיתח גרורות לאיזור הבטן. בתום ניתוח מורכב - הוסר הגידול מבטנו וחלה הטבה במצבו

מימין לשמאל: ז'אנה כץ ושירה ביתן אחיות במחלקה, פרופ' אביטל, גיא בר המנותח, ד"ר רובין, ד"ר דיקר וד"ר נץ (צילום: דינה פרנקל - סורוקה)

גיא בר, תושב ערד בן 41 , סבל מגידול ברגלו שפיתח גרורות לאיזור הבטן. הגידולים בבטנו שקלו  יותר מ-31 ק"ג.  במשך שנים, הוא טופל בבית חולים במרכז הארץ ועבר טיפולים כימותרפיים רבים עד שלפני כחודש, כהרופאים שטיפלו בו קבעו שלא ניתן לטפל בו ולעזור לו במצבו, והמליצו לו להפסיק את הטיפולים ולעבור להוספיס בית.

גיא, שהיה במצב פיזי ונפשי קשה מאוד, היה מיואש מבשורת הרופאים שנותרו לו חודשים ספורים לחיות.  חבר שלו קרא כתבה שפורסמה לאחרונה על ניתוח שבוצע בסורוקה להסרת גידול ענק מבטנה של אישה בת 84 והמליץ לו לנסות ולהגיע לייעוץ אצל פרופ' יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה והמחלקה לכירורגיה א' בבית החולים. 

בתוך כמה ימים הצליח גיא להגיע לפגישה עם פרופ' אביטל - מומחה בעל שם בינלאומי שהגיע מMemorial Sloan  , NIH-NCI, Kettering Cancer Center  - מרכז רפואי לטיפול ולמחקר במחלות סרטן בניו יורק, וביצע עשרות רבות של ניתוחים מורכבים בתחום. 

בתום הפגישה עם פרופ' אביטל, הוא התבקש לעבור סדרת בדיקות, ביניהן בדיקת הדמייה מעודכנת שהדגימה תהליך גידול ענק שתפס את כל חלל בטנו. המקרה המורכב של גיא הוצג ב- Tumor Board  - צוות רב מקצועי עם התמחויות שונות (רדיולוגים, מנתחים, אונקולוגים ועוד) שדנים במקרים, משתפים ידע ומקבלים החלטות בהתאם.  

בתוך פחות משבוע הושלמו הבירור ואימות האבחנה וגיא אושפז לביצוע הניתוח הארוך והמורכב שבו הוצאו הגידולים והאברים הנגועים. לניתוח היה שותף צוות רב מקצועי שכלל את: פרופ' יצחק אביטל - מנהל מרכז לגסי לאונקולוגיה ומחלקה לכירורגיה א', ד"ר אורי נץ -  רופא בכיר במחלקה לכירורגיה א', ד"ר מיכאל רובין -  מתמחה במחלקה לכירורגיה א', ד"ר בוריס דיקר מחטיבת ההרדמה וצוות סיעודי של חדר הניתוח בראשות האחות שחרית פוקס.  

במהלך הניתוח הממושך, הוסרו מבטנו של גיא חלק מהאיברים שהיו נגועים בגידול - חצי מהמעי הדק והגס וחלק מהעורק המרכזי של הבטן. לאחר הניתוח הוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי וכעבור  24  שעות הועבר  למחלקה לכירורגיה א'. מצבו של גיא השתפר באופן משמעותי והוא שוחרר לביתו כעבור שבוע מהניתוח. הוא צפוי לעבור פרוצדורה נוספת של הסרת הגידול הראשוני שברגלו וחיבור המעי הדק למעי הגס.

פרופ' יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומחלקה לכירורגיה א' בסורוקה: "במהלך הקריירה שלי ביצעתי עשרות רבות של ניתוחים מורכבים, אך הסרת גידול במשקל כה רב כמו במקרה הזה נדירה ביותר. גיא סבל מאוד, והניתוח שלו הצריך מיומנות רבה של צוות רב מקצועי. אני שמח על כך שהענקנו לגיא סיכוי ושהוא מרגיש טוב יותר הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי. כל יום נוסף בחיי חולים אונקולגים הוא משמעותי".

מספר גיא בר: "דווקא ברגע שכבר הייתי מיואש כשכולם הרימו ידיים ונשלחתי להוספיס בית כדי לסיים את חיי, התבשרתי בבשורה הכי טובה שיכולתי לקבל בשנים האחרונות ובסורוקה החליטו שלא לוותר עלי ולתת לי סיכוי. המצב הפיזי שלי היה קשה מאוד,  וכבר כמעט איבדתי את התקווה כשכאן בסורוקה החליטו לתת לי אותה.  אני מודה בראש ובראשונה לפרופ' אביטל ולצוות הרפואי והסיעודי ולכל מי שטיפל בי לאורך כל הדרך, על שנלחמו על חיי והעניקו לי עוד זמן יקר להיות עם משפחתי".


תגובות

End of content

No more pages to load