• 05 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

העצורים בחשד לפשע שנאה נגד להט''בים בב''ש שוחררו למעצר בית

4 קטינים ובגיר נעצרו בחשד לביצעו פשע שנאה נגד זוג להט''בי שתלה דגל גאווה בכניסה לביתו בעיר העתיקה. בתום חקירה, ה-5 שוחררו למעצר בית

דגל הגאווה השרוף בכניסה לבית (צילום סלולרי, הופץ ברשתות החברתיות ללא קרדיט)

המשטרה מתירה לפרסם הבוקר, כי עצרה חמישה חשודים בחשד להצתת דגל גאווה, איומים והיזק לרכוש בכניסה לביתם של זוג להט''בים בעיר בעתיקה בבאר שבע. זהו המקרה השני, תוך תקופה לא קצרה, בביתם של השניים. חקירת המשטרה היא סביב אירוע איומים, היזק לרכוש והטרדה מינית.

התקרית ארעה ב-19 לספטמבר, בשעות הלילה. בני הזוג חששו לצאת מביתם אחרי ששמעו קללות ואיומים בנוסח ''אין מקום להומואים בב''ש'' ו''איך מדינת ישראל מרשה הומואים''. רק לפנות בוקר גילו בני הזוג גילו בני הזוג כי דגל הגאווה נשרף וכי נגרם נזק לכניסה לביתם.

עם קבלת התלונה ביצעה המשטרה סריקות אחר מבצעי העבירה וכאמור נפתחה חקירה מהלכה נעצרו אמש בידי מחלק הנוער בתחנת באר שבע ארבעה קטינים כבני 16-17 ובגיר כבן 18 תושבי העיר, כחשודים במעשה. בתם חקירתם הועברו לתנאי מעצר בית. החקירה נמשכת.

"משטרת ישראל רואה בחומרה אירועים אלו של שנאה על רקע זהות מגדרית ופעלה בנחישות לאיתור החשודים במעשה והרחקתם מהמרחב הציבורי והכל למען בטחון הציבור הנורמטיבי", כך נמסר מהמשטרה.

בבית הגאה בחרו להודות לראש עיריית באר שבע שפרסם פוסט גינוי בעמוטד הפייסבוק שלו: ''עקב רצף האירועים האחרון פנינו למר ראש העיר רוביק דנילוביץ' ולעוזרו צביקה כהן עם הצפת האירועים ובקשה לנקוט עמדה חברתית שאינה משתמעת לשני פנים.
ראש העיר פרסם בדף הפייסבוק שלו פוסט ובו הוא מגנה כל אירוע אלים או פשע שנאה כלפי הקהילה הגאה.  אנחנו מודים לך ראש העיר על גינוי בפומבי, העמדה הזו שומרת על ערכים חברתיים שעוטפים את אזרחי העיר באר שבע. זוהי רק תחילת הדרך- אנחנו לא מפחדים.ות!''

ואילו ראש עיריית ב''ש רשם בפייסבוק: ''אנו רואים בחומרה רבה את אותם גילויי אלימות שארעו לאחרונה כנגד הקהילה הגאה. אנו מגנים מעשים נוראיים אלה בתוקף, אין להם מקום בעירנו ופועלים בנחישות, יחד עם משטרת ישראל, כדי למצות את הדין עם אותם ביריונים. אנו קוראים לכולם לנהוג בכבוד הדדי איש לרעהו ולהיות סובלניים כלפי הבריות. לכולם יש מקום בעירנו!''.

תגובות

End of content

No more pages to load