• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הוקמה וועדת משנה לשיפור מצב הבדואים בנגב

וועדת הפנים של הכנסת הקימה ועדת משנה לשיפור מצב האוכלוסייה הבדואית בדרום בראשות ח"כ סעיד אלחרומי, מהרשימה המשותפת

ח''כ סעיד אלחרומי, יו''ר הוועדה (צילום: דוברות הכנסת)

מאת משה פריאל, כתבנו בכנסת

ועדת הפנים בראשות ח"כ מיקי חיימוביץ' החליטה, היום (שלישי) על הקמת ועדת משנה לשיפור מצב האוכלוסייה הבדואית בדרום, בראשות ח"כ סעיד אלחרומי. סמכויות ועדת המשנה יהיו היבטים תכנוניים וסוגיות מוניציפליות.

"אני רואה בהקמת ועת המשנה חשיבות לאומית", אמרה יו"ר ועדת הפנים ח"כ מיקי חיימוביץ', "העומס על ועדת הפנים עצום וחשוב שמצב האוכלוסייה הבדואית יטופל בוועדת משנה. טבעי שבראש הוועדה יעמוד מי שמייצג בכנסת אוכלוסייה זו".
הרכב ועדת המשנה: "הח"כים רם בן ברק, סונדוס סאלח, ג'אבר עסאקלה, איתן גינזבורג, משה ארבל, אתי עטיה, מיכל שיר ונציג מטעם יהדות התורה.

יו"ר ועדת המשנה, ח"כ סעיד אלחרומי: "הקמת הוועדה חשובה לאוכלוסייה הכי חלשה במדינה. נעסוק בפיתוח תשתיות, נושא שמחייב טיפול פרטני. נקדם ולו במעט אוכלוסייה זו".

ח"כ אוסמה סעדי: "זהו רגע מכונן לאוכלוסייה הבדואית. לא חסרות בעיות – אבטלה, ודגש על 35 כפרים לא מוכרים".

ח"כ וואליד טאהא: "האוכלוסייה בנגב סובלת מאי ההכרה בכפרים הלא מכרים. יש שם ריכוז של בעיות תכנון וקרקעות. טוב שיש עכשיו כתובת".

ח"כ רם בן ברק: "החברה הערבית סובלת מהזנחה שנים רבות". 

ח"כ עאידה תומא סלימאן: "אני מקווה שנברך לא רק על הקמת הוועדה אלא על הישגים. לא מדובר בהזנחה, אלא במדיניות מפלה. הגיע הזמן לעשות קצת תיקון".

לברנז'ה ניוז אמר ח"כ סעיד אלחרומי: "זאת וועדה חשובה שתעסוק בסוגיות קונקרטיות של האוכלוסייה הבדואית בנגב. כגון הכפרים הלא מוכרים,תכנון ובנייה,סוגיות מוניציפליות של הרשויות המקומיות, תקציבים ותוכניות מיתאר וכדומה. כידוע האוכלוסייה הבדואית היא מהחלשות במדינה ולכן יש חשיבות רבה להקמת וועדת משנה זאת. אני מודה ליו"ר הוועדה ח"כ מיקי חיימוביץ ולחברי הוועדה שהצביעו פה אחד על הקמת הוועדה.".

תגובות

End of content

No more pages to load