• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום נגד נהג האוטובוס שדרס את משתתף הגיבוש לצנחנים

ב-11 באפריל, 2019, אברהים אבו כף הסיע את המועמדים מתחנת הרכבת בלהבים למתחם הגיבושים. הוא הותיר את מנוע האוטובוס פועל - הרכב הדרדר ודרס למוות את רון עובד ז''ל , מלש''ב בן 18

זירת התאונה (צילום שהועבר בוואצאפ ללא קרדיט)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית משפט השלום לתעבורה באשדוד כתב אישום נגד נהג אוטובוס, אברהים אבו כף, תושב אבו כף שבנגב, בגין גרימת מוות ברשלנות של רון עובד ז''ל, בן 18, במהלך גיבוש צנחנים במחנה "איתן" ליד קרית גת.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד עידן איבגי, ב-11 באפריל, 2019,  התקיים במתחם הגיבושים במחנה "איתן", שהינו בסיס האימונים החטיבתי של חטיבת הצנחנים, אשר נמצא בסמוך לקיבוץ שומריה באיזור קריית גת, גיבוש למועמדים לשירות ביטחון בחטיבת הצנחנים. הנאשם, אברהים אבו כף, בן 29, אשר הסיע את המועמדים מתחנת הרכבת בלהבים למתחם הגיבושים, החנה את האוטובוס סמוך לאוהלים בהם שהו הצעירים שהשתתפו בגיבוש, יצא מהאוטובוס, כשהוא משאיר אותו מונע ומבלי שהפעיל מערכת בלימה כלשהי, האוטובוס החל להידרדר ורמס אוהל בו שהו הצעירים. אחרים שהיו מחוץ לאוהל ושהבחינו באוטובוס שצובר תאוצה ומתדרדר לעבר האוהל, צעקו להיזהר ולברוח מהאוהל ולמשמע צעקותיהם, חלקם הספיקו להימלט.

כתוצאה מהתאונה, המנוח וחמישה צעירים נוספים נלכדו תחת גלגלי האוטובוס במתחם האוהל. הידרדרותו של האוטובוס הופסקה רק לאחר שאחד הצעירים, אשר שהה באוהל בזמן התאונה, ונמלט ממנו למשמע צעקות האזהרה, נכנס לתוך האוטובוס, התיישב בכיסא הנהג, לחץ על דוושת הבלם עם רגלו ומשך עם ידו את בלם היד עד לעצירתו המלאה של האוטובוס.

התיק נחקר ע"י שלוחת בוחני לכיש במשטרת ישראל. כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של גרימת מוות בנהיגה רשלנית, נהיגה ברשלנות וגרימת תאונה עם חבלה של ממש והשארת רכב בלי השגחה. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לשלול את רשיון הנהיגה של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

תגובות

End of content

No more pages to load