• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

5 חודשי מאסר לתושב באר שבע שהרג כלב בבעיטות

הנאשם, כבן 25, לקח את כלבה של תושבת העיר לטיול - ואז בעט בו עד שמת. בית המשפט גזר עליו גם קנס, מאסר על תנאי ופיצוי כספי לבעלת הכלב

5 חודשי מאסר על הריגת כלב (צילום הדמיה: PXHERE / CC0)

5 חודשי מאסר בפועל, בניכוי תקופת המעצר לפי רישומי שב"ס, נגזרו על  תושב באר שבע, אשר הורשע על סמך הודאתו בעובדות כתב אישום מתוקן בעבירה של הריגת בעל חיים. מדובר באירוע בו לקח הנאשם את כלבהּ של המתלוננת לטייל ברחוב בבאר שבע והכה את הכלב בבעיטות עד שהרגו. מעבר לגזירת מאסר בפועל וקנס, סבר בית המשפט כי יש מקום להורות על פיצוי בשל עגמת הנפש שנגרמה לבעלת הכלב, כאשר כל תשלום שישולם ייזקף תחילה לטובת הפיצוי.

על גזר הדין, במסגרת הטיעונים לעונש עמדה בא כוח המאשימה על הערכים המוגנים של חייהם, ביטחונם ובריאותם של בעלי החיים, הגנה על  החלש וחסר ישע ועמדה על הצורך להוקיע את המעשים הנוגדים את המוסר ומשחיתים את הנפש. נטען כי מי שפוגע בבעל חיים סופו שיפגע גם בבני אדם וכי המעשים של הנאשם מתארים אכזריות שכל כולה רצף רוע כלפי הכלב שהוא חברו הטוב ביותר של האדם משחר ההיסטוריה. לטענת ב"כ המאשימה לא קשה לדמיין את הסבל ויללות הכאב הקולניות שנשמעו מהכלב בעת שחבט בו הנאשם עד שנפח את נשמתו. 

הסניגור הגיש כראיות לעונש את תעודת חדר המיון של המרכז לבריאות הנפש אליו הובא הנאשם לאחר מעצרו, ממנה עולה כי הנאשם בעל שיפוט ותובנה חלקיים ואינו יודע להסביר את הדחף והטירוף שאחזו בו. עולה מתעודת חדר המיון שאין פסיכופתולוגיה המצדיקה אשפוז פסיכיאטרי דחוף, אך אין לשלול מחווה דמונסטרטיבית אובדנית ועל כן נדרשת השגחה.

לנאשם, כבן 25, אין רישום פלילי. בגזר הדין נאמר כי עולה מתעודת חדר המיון כי הנאשם עשה בעבר שימוש בסמים והוא אושפז במחלקה לתחלואה כפולה. הוא נטל תרופות פסיכיאטריות בעבר ויש לו מרשמים לתרופות שכאלו, אולם הוא לא מתמיד בטיפול.  הנאשם נטל אחריות, חסך בזמן שיפוטי והוא מבין היום את הצורך באיזון התרופתי.  הצדדים לא חלקו כי יש לגזור את דינו של הנאשם ברף התחתון של מתחם העונש ההולם. 

על הנאשם נגזרו כאמור חמישה חודשי מאסר בפועל בניכוי תקופת המעצר לפי רישומי שב"ס. כמו כן נגזרו ארבעה חודשי מאסר על תנאי, למשך שלוש שנים מיום שחרורו ממאסר ובכפוף לסעיף 52(ג) בחוק העונשין, שלא יעבור על כל עבירת אלימות, הן כלפי אדם והן כלפי בעל חיים. עוד הוטל עליו קנס בסך 500 ₪ או 5 ימי מאסר תמורתו. הנאשם יפצה את בעלת הכלב, בסך 1,500 ₪.  הנאשם יחוב בהתחייבות על סך 2,000 ₪ שלא לעבור עבירת אלימות כלשהי לרבות כלפי בעלי חיים וזאת במשך שלוש שנים.


תגובות

End of content

No more pages to load