• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסיבה האמיתית לסגר: הישראלים תחמנים

בדיון בוועדת החוקה, חברי הוועדה הודו בכישלון להנהיג מדיניות דיפרנציאלית והסבירו למה אסור להפגין נגד הממשלה - גם מתוך כלי רכב

דיון בוועדת חוק, חוקה ומשפט (צילום: רונית גל, דוברת הוועדה)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

היום נערכה ישיבת של וועדת חוקה, חוק ומשפט, אשר עסקה בסגר הנוכחי ובהשלכות שלו על חיי התושבים - בהן הזכות לנוע בחופשיות - והזכות להפגין.

סגן שר הבריאות לחברי ועדת החוקה, חוק ומשפט על האיסור לצאת ברכב להפגנה: "זה ישמש לניצול לרעה"; עם זאת, אמר כי יבדוק אם יש דרך לאפשר זאת; בהתייחסו להגבלות דיפרנציאליות אמר: "נכשלנו בביצוע מגבלות דיפרנציאליות".

סגן שר הבריאות יואב קיש: "אנחנו בשיא שלילי של חולים קשים. אתם מדברים על המצב הכי קשה של תחלואה בישראל מעולם. אין איסור מוחלט על הפגנות ועל תפילות. ביציאה מהסגר איפה שיהיה אדום יהיה סגור ואיפה שירוק פתוח במגבלות".

וידאו: דיון בוועדת חוק, חוקה ומשפט (צילום: רונית גל, דוברת הוועדה)
​​​​​​​

בהתייחסו לדרישת ח"כ יואב סגלוביץ' וחברי ועדה נוספים לנסיעה ברכב להפגנות אמר: "אני לא אומר שזה בעייתי אפידמיולוגית אבל גם תו סגול מאפשר יחסית בביטחון נוח לעבוד במפעלים ובהייטק ואנחנו מונעים את זה. יציאת המכוניות מהישוב היא פתח שלא נוכל לשלוט באירוע, אנשים מתחמנים. אם אתה פותח את זה הכל נפרם ואיש הישר בעיניו יעשה. זה ישמש לניצול לרעה וזה יוביל להתקהלויות וכשאני מסתכל על כל התמונה הלוואי שהייתי יודע שזה כל מה שאדם יעשה בנסיעה. תנו פעם אחת להצליח להקטין את התחלואה". 

בתגובה לדברי ח"כ יאיר גולן על אפשרות הביצוע הדיפרנציאלי אמר: "מדינת ישראל וממשלת ישראל נכשלה ביכולת ביצוע מגבלות דיפרנציאליות. הובלנו מהלך לפי תחומי עשייה ולוביסטים בכנסת בוועדה אחרת מנעו מאתנו סגירה של עסקים כמו חדרי כושר ומסעדות. נכשלנו גם בדיפרנציאליות של מגזרים שונים. היה מאוד קשה ללכת למהלך דיפרנציאלי אזורי. נכשלנו גם בציבור – כשסגרנו אולמות אירועים וחתונות והציבור הפר הוראת בעיקר במגזר הערבי דבר שהביא לתחלואה בלתי נשלטת במגזר". 

על אף דבריו אלו אמר בסיום דבריו לח"כ סגלוביץ' כי יבדוק האם יש דרך לאפשר הפגנה בשיירת רכבים.

תגובות

End of content

No more pages to load