• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מתכוננים לעליה בתחלואה: מחלקת קורונה רביעית בסורוקה

בסורוקה מאושפזים 61 חולי קורונה, מהם 8 מונשמים ו-2 מחוברים לאקמו. 40 חולים - במצב קשה. בב''ש יש 1,545 חולים פעילים

צילום: רחל דוד / סורוקה

מלחקת קורונה רביעית נפתחה בסורוקה, על רקע ההערכה של ראש הממשלה, כי התחלואה תעלה באופן ניכר.  המחלקה נפתחה בסוף השבוע האחרון ומצטרפת אל שלושה מחלקות הפעילות כבר: שלוש מחלקות פנימיות ויחידה לטיפול נמרץ קורונה. בסך הכל יש בסורוקה 104 מיטות קורונה. ברחבת המלר״ד (מיון) נפתח מתחם ייעודי לחולי קורונה מאומתים, באוהל מיוחד שהוצב במקום.

בבאר שבע יש כרגע 1,545 חולים מאומתים. בסורוקה מאושפזים 61 חולי קורונה מרחבי הנגב, מהם 8 מונשמים ו-2 מחוברים לאקמו. 40 חולים - במצב קשה. נתון מעודד לגבי באר שבע הוא שמספר החולים המאומתים בשבעת הימים האחרונים ירד במקצת ועומד על 595, ירידה ניכר מאשר כמעט 1,000 חולים בפרק זמן דומה, לפני כמה ימים. 

וידאו: אוהל הקורונה במיון סורוקה (צילום: רחל דוד / סורוקה)
​​​​​​​

גם אחוז הבדיקות החיוביות בבאר שבע נמוך יחסית ועומד על 7.84%. מספר מבודדי הבית עלה באופן תלול ועומד על 3,612 איש, שבאו במגע עם חולה מאומת. באירופה זמן הבידוד קוצר לפחות מעשרה ימים, אך בישראל הוא נותר על 14 יום. הסיבה: כלכלית בלבד. הממשלה לא מוכנה ''לבזבז'' בדיקות על מבודדים, אשר מצידם נאלצים לממן מכיסם את ימי הבידוד הביתי. 

אחרי באר שבע, נתיבות מובילה במספר החולים המאומתים, עם 547 איש. במקום השלישי אופקים, עם 426 חולים מאומתים. כאשר בוחנים את היקף התחלואה באוכלוסייה (מספר החולים הפעילים ל-10,000 איש), עומד מושב תפרח בראש הטבלה הארצית. (552 ל-10,000). הרבה אחריה נמצאות ערד (144 ל-10,000) ונתיבות (142 ל-10,000). בבאר שבע הנתון הוא 78 ל-10,000. 

​​​​​​​ונתון מעניין שמספק ''לוח הקורונה'' של משרד הבריאות: מגמת שינוי במאומתים חדשים וקצב הכפלה - אחוז שינוי בממוצע מאומתים חדשים שבועי, ומספר הימים להכפלת הנדבקים, מראה על דעיכה תלולה בהדבקה, של  מינוס 8%.

​​​​​​​

עם זאת, מדובר בנתון זמני, שאינו משקף את התפילות של יום כיפור והישיבה בסוכות בניגוד להוראות. ההתכנסויות האלה עלולות בסופו של דבר לעלייה תלולה בתחלואה, שתגרור את הארכת מצב החירום המיוחד. ראש הממשלה הצהיר לא מכבר, כי הסגר הנוכחי יימשך חודשים ארוכים. 

סורוקה נערך לקלוט מאושפזי קורונה מבתי חולים אחרים

סורוקה ערוך לפתיחת מיטות נוספות לחולי קורונה, ככל שיידרש ובהתאם לעליה בתחלואה - כך אומרים בבית החולים הבאר שבעי. ''בנוסף ממשיך ביה״ח  לקלוט חולים מבתי חולים אחרים במסגרת וויסות שניוני''.

ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה: ''בתקופה האחרונה וגם בימים אלה של סגר,  חלה עלייה משמעותית בתחלואה בכל הארץ, גם בקרב האוכלוסייה באזור הדרום. המרכז הרפואי סורוקה, בדומה לבתי חולים אחרים בארץ נמצא במצב של עומס תחלואה משמעותי.  בתוך כך, הפעלנו בבית החולים מחלקה פנימית נוספת לחולי קורונה שכוללת 24 מיטות. ההתמודדות עם תחלואת  הקורונה בשילוב ההיערכות לתקופת החורף, מהווה אתגר משמעותי בטיפול בתוספת התחלואה מנגיף קורונה.  הפער המשמעותי שמוכר לכל המערכת, הוא הצורך המתמשך בתגבור כוח אדם''. 

אוהל הקורונה במיון סורוקה (צילום: רחל דוד / סורוקה)​​​​​​​
   
מוסיף ד״ר קודש: ''בסורוקה ישנן כעת 104 מיטות שעומדות מוכנות לטיפול בחולי קורונה, כולל 24 מיטות טיפול נמרץ ייעודיות. כדי להפעיל מיטות אלה נאלצנו לצמצם פעילות במגוון אתרים בבית החולים ולהסיט כוח אדם להמשך פתיחת מחלקות קורונה נוספות לתושבי הנגב.  זוהי הזדמנות נוספת להודות לצוותים שעובדים במסירות אין קץ ובמקצועיות ראויה לציון, מול אתגר משמעותי ומתמשך''.

ד''ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל ביה״ח ומנהל המיון הפנימי בסורוקה: ''בימים האחרונים אנו רואים שינוי במגמה, יותר חולים מאומתים מגיעים למיון מאשר חולים המאובחנים בו כחיוביים לקורונה, מה שמעיד על עליה בתחלואה משמעותית ושל יותר חולים שמפתחים סימפטומיים לנגיף''. 


תגובות

End of content

No more pages to load