• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

היכה במערוך ואז דקר 20 פעם: כתב אישום נגד אביעד משה

משה חסם את דלת היציאה מהבית, החל להכות את אשתו במערוך עד שריסק את פניה - ואז נטל סכין משוננת ודקר אותה 20 פעמים

הנאשם אביעד משה, שירה איסקוב בבית החולים (צילומים ללא קרדיט, התמונה בביה''ח הותרה לפרסום בתקשורת ע''י המשפחה)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד אביעד משה, בן 45, בגין עבירות של נסיון רצח וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות שביצע כלפי בת זוגו שירה איסקוב בביתם במצפה רמון בערב ראש השנה.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אירה ויימן קריקון, על רקע ויכוח שהתפתח בין בני הזוג בערב החג ורצונה של שירה להתגרש ולהעביר את החג יחד עם בנם בן השנה ו-10 חודשים בבית הוריה, תקף הנאשם את שירה איסקוב באכזריות מספר רב של פעמים באמצעות מערוך עץ שבו השתמשה לצורך הכנת חלות לחג, חנק אותה בצווארה ודקר באמצעות סכין מטבח משוננת עם להב באורך של כ-10 ס"מ כ-20 דקירות בכל חלקי גופה. הנאשם אביעד משה ניסה לרצוח את שירה תוך שהוא מקלל ומשפיל אותה, חוסם בגופו את הדלת כדי שהיא לא תוכל לצאת ותוך התעלמות מוחלטת מזעקותיה ותחנוניה כי יפסיק, מבכיו קורע הלב של בנו שהיה ליד אמו, וכן מצעקותיהם של הוריה של המתלוננת ושל השכנים שלא יפגע בה.

מכתב האישום עולה, כי הנאשם אביעד משה תקף את שירה איסקוב בקור רוח ובשיטתיות, תוך שהוא מחליף כלי תקיפה, עוצר בין תקיפה לתקיפה ואף מנהל שיח עם השכנים.

חייה של המתלוננת ניצלו בנס, וזאת רבות הודות להתערבותם המהירה של השכנים שלא נותרו אדישים לזעקות שנשמעו מהבית. במועד הגשת כתב האישום המתלוננת נותרה באשפוז, ללא צפי לתאריך שחרור, והיא תיזקק לשיקום ממושך וקשה.

התיק נחקר על ידי צוות החקירה המיוחד בתחנת דימונה. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

היכה במערוך  - ואז דקר 20 פעמים

מכתב האישום עולה, כי כשבועיים לפני המועד הרלוונטי לכתב האישום, שירה עברה הפלה טבעית ועל רקע זה חלה הרעה ביחסים בין הנאשם למתלוננת.

ב-18 בספטמבר, ערב ראש השנה, בשעות הצהריים, שירה איסקוב עסקה בהכנות לארוחת החג במטבח הדירה, ולצורך הכנת חלות השתמשה במערוך עץ. המטבח נמצא ליד דלת הכניסה לדירה, ובצמוד לדלת נמצא חלון עם תריס גלילה. ברגע זה, התפתח ויכוח מילולי בין המתלוננת לנאשם, במהלכו הנאשם הטיח במתלוננת האשמות שונות והעליב אותה.

בהמשך היום, בסמוך לשעה 17:30, שירה איסקוב התקשרה להוריה והודיעה להם על כוונתה להעביר את החג איתם ולא עם הנאשם אבעיד משה כפי שהתכוונה. לשמע הדברים, משה תקף את המתלוננת בכך שהרים אותה והשליכה לרצפה. המתלוננת התרוממה על רגליה ודיווחה להוריה כי אביעד משה תקף אותה. 

הנאשם המשיך וקילל את שירה, ובעקבות כך היא סטרה לו בפניו והבהירה לו כי בעקבות היחס והאלימות שהפעיל כלפיה בכוונתה להתגרש ממנו. בהמשך לכך, האישה ארזה בגדים עבורה ועבור הילד וניגשה עם התיקים אל דלת הכניסה, כשהילד בידיה, בכוונה לצאת מהדירה ולנסוע להוריה. היא הבהירה לנאשם כי היא נוסעת עם הילד להוריה, אך הבטיחה כי תחזור ביום למחרת. בתגובה לכך, הנאשם חסם בגופו את הדלת, נעל אותה ולא אפשר למתלוננת לצאת. בשלב זה הנאשם סגר גם את החלון והוריד את תריס החלון מטה. 

במהלך האירוע, הנאשם אביעד משה החל להקליט את השיחה בינו לבין המתלוננת באמצעות הטלפון הנייד שלו. המתלוננת חזרה ודרשה מהנאשם מספר רב של פעמים לאפשר לה לצאת מהבית ולנסוע להוריה יחד עם הילד. הנאשם סירב, הפציר במתלוננת "להירגע", אחז בה והדף אותה מהדלת. האישה ביקשה מהנאשם שלא ייגע בה והמשיכה להתעקש לצאת מהדירה יחד עם הילד. במהלך הדברים האישה הטיחה בנאשם שהיה אלים כלפיה וכן הטיחה בו כי הוא רוצח שכן היא רואה בו אשם בכך שהיא איבדה את עוברה. 

בכל אותה העת אמה של האישה המשיכה לשוחח עמה בטלפון, ובשלב מסוים דיברה עם הנאשם באמצעות הרמקול וביקשה ממנו לא לפגוע בה ולאפשר לה לצאת מהדירה, אך לשווא. הנאשם אביעד משה הציע שהאישה תיסע להוריה בלי הילד או לחילופין שהוא ייסע יחד איתם אך האישה סירבה ואמרה לנאשם כי לא רוצה להיות בחברתו יותר. המתלוננת ואמה חזרו וביקשו מהנאשם לאפשר למתלוננת לצאת מהדירה, אך כשהנאשם המשיך ועמד על סירובו, המתלוננת הזהירה את הנאשם שתתקשר לשכנים על מנת שיסייעו לה לצאת מהדירה.

הנאשם החליט להרוג את שירה ברגע שאמרה שתתקשר לשכנים שיסייעו לה לצאת מהדירה

ברגע זה, גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה להמית את האישה.  הילד, אשר היה במהלך הויכוח בחיקה של אימו, רכן לעבר הנאשם והנאשם לקח אותו מידיה  והעמיד אותו על הרצפה. בעקבות כך, המתלוננת הסתובבה עם גבה אל הנאשם על מנת לחזור ולהרים את הילד.

בשלב זה הנאשם נטל מהמטבח את המערוך והלם באמצעותו בעצמה רבה בראשה של המתלוננת מאחור. מעצמת הפגיעה המתלוננת נפלה לרצפת המטבח והחלה לצעוק. הנאשם המשיך לחבוט בחוזקה בראשה, בפניה ובגופה של המתלוננת באמצעות המערוך מספר רב של פעמים. המתלוננת בכתה, צעקה והפצירה בנאשם להפסיק אך הנאשם המשיך לחבוט בה.
בכל אותה העת הילד שהה בקרבת המתלוננת ובכה בקול רם והוריה של המתלוננת שמעו את ההתרחשות דרך הטלפון של המתלוננת.

בשלב מסוים, הנאשם עצר את התקיפה, התיישב מעל המתלוננת השרועה על הרצפה כשהיא פצועה ומדממת, תפס אותה בצווארה בשתי ידיו, החל לחנוק אותה ותוך כדי כך לחש "תמותי כבר".  המתלוננת הבטיחה לנאשם כי לא תיקח ממנו את הילד וכי הוא יישאר הבן שלו ובתגובה הנאשם אמר לה "את לא תהיי אמא שלו" או מילים דומות לאלה. 

שבר את שיניה של שירה, המשיך להכות - ואז דקר אותה 20 פעמים

המתלוננת ירקה את שיניה שנשברו בפיה כתוצאה מהמכות והתחננה בפני הנאשם שייתן לה להתקלח כדי שידברו, וכן ביקשה ממנו שייגש לילד, אשר לא הפסיק לבכות, ויחבק אותו.  הנאשם לא שעה להפצרותיה של המתלוננת והחל שוב להלום בגופה באמצעות המערוך. המתלוננת זעקה "אביעד, אביעד לא תהיה לו אמא, אביעד לא תהיה לו אמא" כשהיא מתכוונת לילד והנאשם בתגובה אמר "גם ככה לא תהיה לו אמא". 

במקביל לכך, השכנים, וביניהם עדי גוזי אשר שמעו את זעקותיה של המתלוננת ואת בכיו של הילד, התקרבו אל הדלת הנעולה של הדירה, והחלו לדפוק בחוזקה בדלת ובחלון, צעקו ודרשו מהנאשם להפסיק את מעשיו ולפתוח את הדלת. 

הנאשם המשיך לחבוט פעם אחרי פעם במתלוננת באמצעות המערוך במטרה לגרום למותה והמתלוננת המשיכה לזעוק לעזרה, ובין היתר צעקה "אביעד אני רוצה לחיות.. די! לא! לא! לא! די! די! לא! לא! תפרצו תפרצו .. אביעד אני מתה, אני מתה". בהמשך הנאשם

נטל לידיו סכין מטבח משוננת עם להב באורך של כ-10 ס"מ (להלן: "הסכין") מאחת המגירות במטבח, הרים מעט את התריס של החלון, הבחין בשכנים ופתח חלקית את דלת הדירה, כשהמערוך והסכין בידיו. הנאשם נעמד מאחורי הדלת ואמר "הכל בסדר.. תיקחו את הילדים, תזיזו את הילדים", וזאת כשהוא מתכוון לילדיה הקטינים של עדי שעמדו מאחוריה מול הדלת. 
עדי דרשה מהנאשם לזוז ולאפשר לה לגשת אל המתלוננת, ואף ניסתה לדחוף את הדלת לעבר הנאשם, אך הנאשם עמד ולא אפשר לעדי להיכנס. כאשר עדי הבחינה בסכין בידיו של הנאשם היא נרתעה ונסוגה לאחור והנאשם נעל שוב את דלת הדירה והוריד את התריס.

הכניס את הבן הפעוט, בגדייו מגואלות בדם, למקלחת - ואז פתח את הדלת לשכנים

השכנים הרימו בכוח את התריס של החלון מבחוץ והמשיכו לצעוק, לדפוק בדלת ובחלון ולדרוש מהנאשם לפתוח את הדלת. 
במקביל לכך הנאשם התקרב שוב אל המתלוננת, המשיך לחבוט בראשה ובגופה באמצעות המערוך ולאחר מכן נעמד מעליה כשהסכין בידו והחל לדקור את המתלוננת באמצעות הסכין בכל פלג גופה העליון, בחזה, בגבה, בצווארה, בפניה ובזרועותיה, ועשה זאת מספר רב של פעמים והכל במטרה לגרום למותה. המתלוננת המשיכה והפצירה בנאשם להפסיק את מעשיו, באומרה "אביעד, לא. לא. די אני לא רוצה. די אביעד, אני מתה, אני מתה".

בשלב מסוים הנאשם עצר את התקיפה והתרחק מהמתלוננת כשהוא מותיר אותה מוטלת על הרצפה מתבוססת בדמה. בהמשך לכך הנאשם העביר את הילד, שבגדיו וגופו מכוסים בדם אמו, לאמבטיה, ופתח את דלת הדירה, כשהסכין המגואלת בדם בידו. אחד מהשכנים דרש מהנאשם להשליך את הסכין, וכשהנאשם עשה כן, השכנים נכנסו אל הדירה. 

מיד לאחר מכן עדי כרעה על ברכיה ליד ראשה של המתלוננת, עטפה את ראשה המדמם במגבת, תמכה בה ודיברה עמה כל העת בניסיון להשאירה בהכרה עד להגעת ניידת טיפול נמרץ (אט"ן) למקום.  במקביל לכך הנאשם נכנס לחדר האמבטיה ושהה שם עד שנעצר על ידי המשטרה שהגיעה למקום.

צוות הניידת לטיפול נמרץ עצר את פרצי הדם, שירה הועברה במצב קשה ולא יציב לסורוקה

צוות האט"ן, שהגיע תוך זמן קצר לדירה, הבחין כי המתלוננת סובלת מחבלות קשות בכל חלקי גופה, וביניהן חבלות חודרות מרובות, עמוקות ומדממות בראשה, בצווארה, בחזה, בגבה ובזרועותיה. המתלוננת התקשתה לנשום בכוחות עצמה והכרתה הידרדרה. 
צוות האט"ן עצר את פרצי הדם החיצוניים בגופה של המתלוננת באמצעות תחבושות והמתלוננת הורדמה והונשמה באמצעות צינור תוך קני. בהמשך לכך הוחדרו לחזה של המתלוננת משמאל שלושה מחטים לניקוז, היא קיבלה שתי מנות פלזמה והועברה במצב קשה ולא יציב אל מסוק מד"א אשר פינה את המתלוננת למרכז הרפואי "סורוקה" בבאר שבע.

המתלוננת הובאה למרכז הרפואי "סורוקה", כשהיא מורדמת ומונשמת, במצב אנוש וללא לחץ דם. המתלוננת טופלה בחדר הלם בשתי מנות דם, והוכנסו נקזים לחזה. 

בהמשך לכך, ולאחר שמצבה של המתלוננת התייצב, הוברר שכתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרמו למתלוננת פצעי דקירה מרובים ועמוקים (בין 15 ל- 20 דקירות) באזור החזה, בגב העליון, בפנים ובקרקפת וכן פצעים וחתכים נוספים בפלג גוף העליון. פצעי הדקירה באזור החזה גרמו לניקוב הריאות של המתלוננת ופנאומוטורקס (חזה אוויר) גדול משמאל וקטן מימין.

כמו כן, נמצא כי נגרמו למתלוננת שברים מרוסקים מרובים בעצמות האף, שבר קדמי תחתון ואחורי של מערת הלסת משמאל, שבר בלסת העליונה, שבר בדופן לטרלית של ארובת העין משמאל, המטומות ולצרציות (שסופים) מרובות של רקמות רכות של הקרקפת, וכן שברים באמה הימנית ובאצבע יד ימין. בנוסף לכך, שיניה של המתלוננת בכל החלק השמאלי של הלסת העליונה נשברו. 
בהמשך לכך, המתלוננת עברה שני ניתוחים, במהלכם נבחנו כלי דם צווארים ודרכי אוויר עליונות וכן נתפרו הלצרציות בקרקפת. השברים בידה הימנית של המתלוננת שוחזרו וידה גובסה. פצעי הדקירה נסגרו ונתפרו.

המתלוננת אושפזה במשך שלושה ימים ביחידה לטיפול נמרץ, ולאחר מכן הועברה למחלקה כירורגית. בהמשך לכך, ב-24 בספטמבר  המתלוננת הועברה למחלקת השיקום, כשהיא סובלת מהגבלת התנועה בלסת ובידיים, כאבי ראש קשים, כאבי גב עם הקרנה לרגליים, כאבים באוזן, הפרעות ראיה, סחרחורות, נזקקת לעזרה רבה בניידות, מתקשה לאכול ועוד.

בעקבות מעשיו של הנאשם המתלוננת תיזקק בהמשך לשיקום אינטנסיבי רב תחומי וכן לבירורים רפואיים נוספים בתחומים שונים וביניהם הערכה קוגניטיבית, פגיעת ראש, פה ולסת, עיניים ועוד. במועד הגשת כתב האישום המתלוננת נותרה באשפוז, ללא צפי לתאריך שחרור.

מכתב האישום עולה כי במעשיו אלה, הנאשם ניסה שלא כדין לגרום למותה של המתלוננת. כמו כן הנאשם גרם למתלוננת ,שהיא בת זוגו, חבלות חמורות גם באמצעות נשק קר.


תגובות

End of content

No more pages to load