• 02 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גם הערב: משמרות מחאה נגד הממשלה בב''ש

מצב החירום המיוחד לא הוסר והעסקים מרגישים היטב את ההאטה הכלכלית בב''ש. משמרות מחאה נערכו הערב בצמתים רבים בב''ש

משמרת מחאה ליד גן סיאטל בב''ש (צילום: ליזה זוהרי)

בטון מינורי יותר מתל אביב, אך בנוכחות בצמתים רבים בבאר שבע נערכו הערב משמרות המחאה כנגד הממשלה, בין היתר על רקע הקריסה הכלכלית של עסקים רבים בעיר ואובדן האמון באשר לסיבות האמיתיות לסגר הנוכחי. בין היתר, עמדו משמרות מחאה בשדרות רגר ובכניסה הצפונית לבאר שבע, בסמוך לגן סיאטל. סמוך לנווה זאב קובצת מפגינים הותקפה מילולית. ברגע שהתוקפים שמו לב כי הם מתועדים, הם עזבו את המקום. גם ממכוניות שחלפו במקום נשמעו קריאות ''רק ביבי''.

וידאו: משמרת מחאה ליד גן סיאטל, בכניסה לב''ש, מפגינים בנווה זאב חוטפים קללות (צילומים: לזיה זוהרי, עידית סובול)
​​​​​​​

הממשלה אמורה הייתה להסיר את הסגר מחר, ראשון ולהביא לסופו את מצב החירום המיוחד. אלא שהסרת מצב החירום המיוחד, שיאפשר חזרה לעבודה של חלק מהעסקים בעיר, יאפשר את חידושן ההפגנות בעיר. ראש הממשלה נתניהו מתנגד להסרת מצב החירום המיוחד ולהקלות בסגר, בין היתר על מנת למנוע את ההפגנות ההמוניות בתל אביב ובבלפור וגם כי הוא מתקשה ליישם את מתווה הרמזור של פרופ' גמזו, מסיבות פוליטיות בלבד. 

על רקע הירידה בנתוני התחלואה במגזר הכללי ניתן היה כבר לשחרר חלק מהמשק, אלא שנתניהו חושש להתעמת עם השותפות החרדיות לקואליציה והתוצאה: עשרות אלפי מפוטרים בסגר הנוכחי ובבאר שבע, סגירתם של עסקים רבים ואחרים, הנתונים בקשיים. 

אחד החששות במשטרה, כיום, הוא מפני הסתבכות של בעלי עסקים עם השוק האפור, על רקע מחנק האשראי לעסקים. בעלי עסקים בבאר שבע סיפרו לברנז'ה NEWS, בחשש גדול, כי גם אחרי שהוציאו את העובדים לחל''ת, עדיין נותרו במצב של אפס הנכסות והוצאות גדולות. ''הסיוע של המדינה לא מספיק לכלום. יש לי הלוואות ועדיין אני משלם ביטוח לאומי, תשלום לרואה חשבון, שכר דירה ועוד. הבנק לא מוכן לתת שקל. הלוותי כסף בשוק הפרטי. הבנק הציע לי הלוואה בפריים+9.2% ועל הריבית החריגה אני משלם כ-15 או 17%. נחנקנו מהסגר''.

עם זאת ולמרות המצב, העצמאים בבאר שבע לא ששים לצאת לרחובות ומאוד נזהרים להתבטא בתקשורת, מחשש לנקמה מצד הרשויות.  

תגובות

End of content

No more pages to load