• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לימודים מהבית: שנה''ל בבן גוריון תפתח בשבוע הבא

שנת לימודים האקדמית בבן גוריון תפתח ב-18 באוקטובר ועד להודעה חדשה, הסטודנטים ילמדו מהבית. למרות המצב, חלה עליה של 12% בנרשמים לאוניברסיטת באר שבע

תמונה מתוך סיור הכנה לסביבת לימודים מקוונת (צילום: דני מכליס, אונ' בן גוריון)

שנת הלימודים האקדמית תשפ''א תפתח בשבוע הבא, ב-18 באוקטובר, תחתח מגבלות מגפת הקורונה. לעת עתה, הלמידה תהיה מקוונת בלבד. החזרה לקמפוס  והמעבר להוראה משולבת יחל ברגע שמצב התחלואה יאפשר זאת ויינתן אישור מהמדינה.

אוניברסיטת בן גוריון נערכה להוראה היברידית – הוראה פרונטאלית ומקוונת במקביל, בהתאם למתווה שפרסמה בחודש יולי. בהתאם להוראות מל"ג. האוניברסיטה השקיעה משאבים רבים בהקמת 90 כיתות היברידיות במטרה לאפשר הוראה משולבת. לטובת המודל ההיברידי עשרות כיתות שודרגו לכיתות חכמות הכוללות מצלמות אוטונומיות שעוקבות אחר תנועות המרצה לאורך במת ההרצאות. בנוסף, הוקמו עשרות מרחבים ללמידה מקוונת עצמאית ברחבי הקמפוס במטרה לאפשר גישה נוחה גם לסטודנטים חסרי תשתית ללמידה מקוונת בבית. כהיערכות מראש לימים שלאחר הסגר ולאור העובדה ששהייה באוויר הפתוח נמצאה כבטוחה יותר מפני הידבקות בקורונה, הוקמו מרחבים אלטרנטיביים להוראה תחת כיפת השמיים.

לצד כל אלו הושקה האפליקציה MyBGU באמצעותה יעודכנו הסטודנטים אודות נושאים אקדמיים כגון ציונים וקורסים, צורת ההוראה, השירותים והמידע הדרוש עבור כל סטודנט, כמו כן יוכלו להירשם לשיעורים ההיברידיים לכשיתאפשר.

את האפליקציה ניתן למצוא ב- Store App  עבור מכשירי אייפון (MyBGU בחנות   AppStore)  ובחנות play  עבור מכשירי אנדרואיד (MyBGU  בחנות Google Play). עם זאת, הפעילות המחקרית באוניברסיטה תימשך כמתוכנן, לרבות פעילות חקר של תלמידי המחקר.

מתוך הבנה שנוכחות הסטודנטים בעיר חיונית וחשובה, האוניברסיטה מצאה לנכון להתאים את חוזי השכירות של דיירי מעונות הסטודנטים לתקופות של אי הוודאות, משבר הכלכלי וסגר ועל כן הוכנס לחוזים "סעיף גמישות"  שיאפשר לסטודנטים לצאת מחוזה השכירות בהתאם להגבלות שתטיל המדינה על כניסת סטודנטים לקמפוס האוניברסיטה.

למגפת הקורונה הפשעה על שוק השכירויות בב''ש: אם בשנים קודמות הסטודנטים היו מקדימים ושוכרים דירות, השנה הביקושים הרבה יותר רגועים, למגינת לבם של משקיעי הנדל''ן.


בין הקורסים החדשניים שיושקו השנה:

מדעי המחשב במסלול דו מחלקתי עם מחלקות מדעי הרוח והחברה. מולטידיסציפלינריות היא הדיסציפלינה החדשה ובוגרים רב-תחומיים הופכים נדרשים יותר ויותר גם בשוק הפרטי וגם באקדמיה. השנה אפשר לעשות זאת גם עם התחום הנדרש ביותר בזירה האקדמית – מדעי המחשב. ניתן ללמוד מקצוע זה בשילוב ספרות, מקרא, פילוסופיה, ארכיאולוגיה או פסיכולוגיה.

רוח עברית: תכנית רב תחומית במדעי הרוח. תכנית לימודים ייחודית ברוח ה Liberal Arts-המציעה חווית לימודים בין- תחומית לקבוצה נבחרת של סטודנטים וחשיפה לעושר ולגיוון של התרבות היהודית והישראלית. התוכנית מושתתת על שיתוף פעולה בין שבע מחלקות ומסלולים:  היסטוריה של עם ישראל, ספרות עברית, מחשבת ישראל, לשון עברית, מקרא ומזרח קדום (המסלול למקרא), לימודי מדינת ישראל, לימודי תרבות ערבית- יהודית.

התוכנית המשולבת לתואר ראשון בחינוך, פוליטיקה ושינוי חברתי. תכנית המשולבת בחינוך, פוליטיקה ושינוי חברתי ומיועדת לסטודנטים/ות

מגמת יזמות וחדשנות לתואר ראשון במסגרת המחלקה לניהול. היכרות עם עולם היזמות והאקו-סיסטם היזמי, הקמת סטארטאפים, גיוס הון, פיתוח מוצרים משלב הרעיון ועד השקה לשוק וצמיחה, סוגיות אתיות ביזמות, ואף התנסויות מעשיות למען הפיתוח האישי.

ערבית בערבית. במסגרת לימודי המזרח התיכון מגלים את עושרן ואת מורכבותן של החברות השונות שהתפתחו באזורינו מאז צמיחת האסלאם ועד ימינו. הלימודים שפה הערבית.

היענות הסטודנטים לקורסים חדשניים אלו ולכלל תחומי הלימוד באוניברסיטת בן- גוריון בנגב מרשימה. כלל התכניות החדשניות נפתחות בהצלחה מרובה עם מספר תלמידים גדול הממלא את המכסה שהוגדרה מראש ואף יותר. נרשמה עליה של כ- 12% במספר הסטודנטים החדשים באוניברסיטה וכן, עליה במספר הסטודנטים הלומדים באוניברסיטה בכלל (כ-5%), עלייה זו באה לידי ביטוי בכל התארים – ראשון, שני ושלישי.

השנה ניתן להצביע על נתוני רישום מעניינים: נראה שהקורונה מביאה את הסטודנטים לשים כתף מתחת לאלונקה. כך למשל בלימודי רפואת חירום נרשמה צמיחה גדולה הן בתואר הראשון (60%) ובתואר השני (25%). צמיחה גבוהה, של ,50% גם בלימודי סיעוד. עלייה של 150 אחוז ברישום ללימודי אקולוגיה ושמירת הטבע. צמיחה של כ- 30 אחוז נרשמה בלימודי הנדסה (תואר ראשון ושני). את הצמיחה הגבוהה ביותר קטפה הפקולטה לניהול –עם 63% לנרשמים לתואר ראשון.

תגובות

End of content

No more pages to load