• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: עשרות מדיירי ''בית יונה'', בני 90 פלוס, הפגינו נגד נתניהו

''אנחנו מפגינים בשביל הנכדים שלנו. כשאנחנו רואים מה קרה למדינתנו האהובה, לא יכולים לשבת בשקט'', סיפרו דיירים. אחת השכנות, שלא אהבה את ההפגנה, איימה להזמין משטרה ולהגיש תביעה אם יופיע דיווח עיתונאי

ההליכה איטית, אך הלב נחוש. הפגנה נגד נתניהו בב''ש (צילום: דני בלר)

בגיל 90 פלוס, כמה עשרות מדיירי ''בית יונה'' בבאר שבע היחלטו שהם לא יכולים לשבת בשקט לנוכח מה שוקרה במדינה וירדו להפגין בככר של רחוב יעקב דורי, הקרובה לדיור המוגן. בשמש הקופחת, נעזרים במקלות הליכה ובהליכונים, צועדים לאט אך בהחלטיות, הם הקיפו פעם אחר פעם את הככר, בשקט, תומכים איש ברעהו. 

''אני לא מפגינה כבר בשבילי, אלא בשביל הנכדים שלי'', אומרת אחת הדיירות. ''אי אפשר להמשיך ככה. אי אפשר לשבת בשקט כשרואים מה נהיה מהמדינה שלנו. מי שנאשם בפלילים, שיילך להישפט וייתן לאחרים לנהל את העניינים. אי אפשר עם השנאה, אי אפשר עם הפילוג''.

'''לא יכולתי לעמוד מנגד, כשאני רואה מה שקורה למדינה שלנו. אז אני מבוגרת, ויש קורונה, אבל שמתי מסכה ויצאתי להפגין. אסור לשתוק'', סיפרה דיירת אחרת. 

ההפגנה סמוך לבית יונה בבאר שבע (צילומים: דני בלר)
​​​​​​​''לחמנו על הארץ הזאת. יש פה ותיקים שעוד הספיקו להיות בהגנה. נתנו את הנשמה בשביל המדינה הזו ואנחנו לא יוכלים לשבת ולא לעשות כלום. עם כל הקושי והקורונה, שמנו מסכות ויצאנו להפגין, כי אי אפשר לשתוק. אין לנו מדינה אחרת חוץ מהמדינה היקרה שלנו'', סיפרה דיירת. בהפגנה היו דגלים שחורים, אבל גם הרבה דגלי ישראל. ''היה חשוב לנו שביבי יראה שגם הזקנים לא איתו''.

וידאו: הפגנה בבית יונה, עימות עם שכנה (צילום: דני בלר)


כמעט כל נהגי המכוניות שעברו במקום גילו סבלנות ואיפשרו לדיירים להקיף את הככר. חלק צעקו להם ''כל הכבוד'', אחרים צעקו ''היידה ביבי''.

לקראת פיזור ההפגנה ירדה אחת השכנות והתחילה להתעמת עם הדיירים המבוגרים: ''קודם יש את אלוהים ואחריו מס' 2 ביבי. תדחפו את הדגלים השחורים לכ** של האימא שלכם. רק ביבי. אתם לא תסתובבו לי פה עם דגלים שחורים, אני מגדלת ילדים. חיילים מתו על מדינת ישראל''. אחרי זה איימה על הכתב: ''אני מזמינה לך משטרה. אם אני רואה דיווח על זה אני מגישה תביעה''.

מרדכי, ממארגני ההפגנה, הורה לדיירים לא לענות לאישה, מה שהעלה עוד את חמתה ואז היא פתחה במטר קללות על הדיירים המבוגרים, שיש לציין, לא נבהלו ממנה.  ההפגנה, יש לציין, נערכה במרחב הציבורי ועל פי חוק, גם מותר להפגין וגם מותר לדווח מהנעשה במרחב הציבורי, למרות האיומים בשיימינג ובתביעה של השכנה. מלבדה, אף אחד אחר לא העיר לדיירים. להיפך, עוברים ושבים אמרו כל הכבוד לדיירי בית האבות, שקמו והפגינו. אחרי כשעה, הדיירים שבו לבתי האבות.תגובות

End of content

No more pages to load