• 09 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''ידה של עיריית ב''ש אינה קלה בהטלת קנסות קורונה''

מספר חולי הקורונה המאומתים שנתגלו בשבעת הימים האחרונים בב''ש ירד משמעותית, בין היתר בשל הקפדה מצד התושבים ואכיפה מצד הרשויות

אכיפת קורונה בשוק העירוני (צילום מסך מתוך סרטון של עיריית באר שבע)

אכיפת הקורונה בבירת הנגב: 1693 קנסות והתראות נרשמו בבאר שבע לאזרחים ועסקים בחודש ספטמבר, כך עולה מנתונים שפרסמה בשבוע שעבר עיריית באר שבע, אשר הובילה מהלכים להקטנת התחלואה בעיר. התוצאות לא איחרו להגיע, ומהיקף של כמעט 1,000 חולים מאומתים בשבוע, היום מספר החולים המאומתים החדשים בשבוע ירד ל-283, נכון לבוקר זה (שלישי). עם זאת, הממשלה לא ממהרת לפתוח את הסגר ולבטל את מצב החירום המיוחד, בשל הקושי הפוליטי מצד ראש הממשלה להנהיג את תוכנית הרמזור של פרויקטור הקורונה, הפרופ' גמזו. הנזק למשק, בשל כך, אדיר. 

וידאו: אכיפת קורונה בבאר שבע (צילום: עיריית באר שבע)
​​​​​​​
הקנסות הכספיים הניתנים על ''עבירות קורונה'' כבדים: 500 שקלים עח אי עטיית מסכה, 1,000 שקלים לבעל עסק שאפשר כניסה לאדם ללא מסכה, 500 שקלים על יציאה ממקום מגורים למטרה שאינה מותרת, ו-2,000 שקלים לעסק שלא הגיש הצהרת תו סגול לרשות המקומית. הקנסות הכבדים ניתנים בתקופה בה מאות עסקים קורסים בבאר שבע ובעיר 17,000 דורשי עבודה ועוד מספר לא ידוע של עצמאיים שאיבדו את פרנסתם.

על פי המשטרה, אין נתונים מפולחים, לפי ערים, על היקף האכיפה בערים השונות, אך על פי מסמך שפורסם על ידי עורך ראשי של אתר מכון דוידסון, איתי נבו, בין בתאריכים 18 בספטמבר ועד ה-11 באוקטובר, נתינו במחוז הדורמי כולו 2,506 דוחות על אי עטיית מסכה, 6.156 על יציאה למרחב הציבורי מעבר למגבלת ה-1,000 מטרים ודו''ח אחד בלבד על הפעלת מוסד חינוכי. 126 איש במחוז הפרו חובת בידוד ורק 38 נקנסו בשל תפילה שלא על פי התקנות. המחוז הדרומי אינוכלל את העיר אילת והיישובים שמצפון לקריית גת, השייכת לאיזור לכיש. 

בבאר שבע נעשות פעולות אכיפה, על מנת למנוע הדבקה. בשבעת הימים האחרונים חלה ירידה תלולה במספר החולים המאומתים החדשים בעיר, בין היתר, בזכות היענות התושבים. בעיריית באר שבע אומרים כי מפרוץ מגפת הקורונה, גורמי אכיפה בכללם אגף הפיקוח העירוני, משטרת תחנת באר שבע בשיתוף אגף רישוי עסקים, הלשכה המשפטית וחברת יעדים, מובילים יחד את פעילות האכיפה העירונית.  בשבועות האחרונים ובתקופת הסגר, מוביל אגף הפיקוח את פעילות האכיפה מול מפרי הנחיות הסגר ובאכיפת הסדר הציבורי כנגד גורמים אשר מפרים את  תקנות הקורונה.

חיילים במשימות שיטור בב''ש (צילום מסך - עיריית ב''ש)

בעיריה אומרים עוד, כי בתוך כך, פועל האגף במשימות רבות הכוללות סיורי בולטות ומניעה בכל רחבי העיר בדגש על איזורים המועדים להפרת ההנחיות במרחב הציבורי במרכזי מסחר ובבתי העסק. הפעילות מתמקדת בחלוקת חומרי הסברה, מתן התראות וקנסות לעסקים המסכנים את שלום הציבור זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות על אי עטיית מסכה, תנאים שנקבעו לעסקים בתקנות התו הסגול, יציאה לא חיונית מתחום 1000 מטר והפרות בידוד.  במקביל מקיים אגף הפיקוח ערוץ מידע ישיר מול  היועצים המשפטיים של המשטרה והעירייה  לקבלת ליווי משפטי לאכיפת התקנות.

בין היתר, במסגרת הפעילות ניתן דגש מיוחד לאכיפה מול עסקים החוזרים על ההפרות ופועלים בניגוד לחוק ובמידת הצורך להורות על סגירתם במקרה קיצון. בנוסף, מסייע אגף הפיקוח  במתחמי בידוק הקורונה המוקמים ברחבי העיר. בעירייה אומרים כי לצד פעולות אלה ממשיך האגף לתת מענה בפניות שגרתיות של סדר ציבורי.

מנהל אגף הפיקוח בני מגרלישוילי, אמר "ידה של העירייה איננה קלה על ההדק בכל הנוגע להטלת  קנסות. אנו מבינים את הרגישות והמצוקה הכלכלית של העסקים, על כן, נמנענו עד לאחרונה בהטלת קנסות ועסקנו בפעולות הסברה מסיביות ושיחות עם בעלי העסקים לשמירה על הכללים והתקנות. עתה לאור רמת התחלואה על כולנו מוטלת החובה להמשיך ולשמור על התקנות, להימנע מביצוע הפרות ושמירה על בריאות הציבור. במאמץ משותף נוריד את רמת התחלואה לשגרה בריאה במהרה". 


תגובות

End of content

No more pages to load