• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סוף למלחמת הכנופיות בב''ש? סוכן סמוי הפיל רשת סוחרי סמים

סוכן סמוי של משטרת ישראל סייע בפיצוח רשת סוחרי סמים, הקשורה לאירועי אלימות, הצתת חנויות סחיטת דמי חסות ועבירות בעיר ב''ש

צילום: דוברות המשטרה

הותר לפרסום: בתום פעילות ממושכת, במהלכה הפעילה יחידת הסוכנים של משטרת ישראל סוכן סמוי בקרב דמויות מחוללות פשיעה אשר עסקו בסחר בסם, על פי החשד שימש כפלטפורמה לביצוע עבירות חמורות באזור הדרום, כגון הצתות של עסקים, דמי חסות ועוד. פעילות זו, אשר זכתה לכינוי ״דרך נחושה״ עברה היום לפנות בוקר לשלב הגלוי ובמהלכה נעצרו עשרות חשודים, תושבי הדרום.

וידאו: הפעלת סוכן סמוי בב''ש (צילום: דוברות המשטרה)
​​​​​​​

בשנה החולפת בעקבות אירועי אלימות רבים הנובעים בין היתר מסכסוכים ומאבקי שליטה בין כנופיות בעיר באר שבע פיקוד המחוז הדרומי במשטרת ישראל החליט כי היחידה המרכזית (ימ"ר) של מרחב נגב תעסוק בנושא תוך הפעלת סוכן סמוי כשובר שיווין למיגור דמויות מחוללות פשיעה הפוגעות בבטחון האישי של התושבים. 

כחלק מהמאבק הופעל מהלך השנה האחרונה  בידי היחידה המרכזית (ימ"ר) מרחב נגב במשטרת ישראל סוכן סמוי.

הודות לכך, ובדרך יצירתית תוך רתימת מיטב האמצעים הטכנולוגיים, הצליחו ביחידה המרכזית מרחב נגב לאסוף ראיות לכאורה  כנגד עשרות חשודים ביישובי הפזורה הבדואית והדרום בחשד לביצוע עבירות על פקודת הסמים המסוכנים במיקוד הסחר וההפצה. 

במהלך הפעלתו הארוכה והסבוכה, הסוכן הסמוי רכש את אמונם של החשודים וביצע עסקאות בהן נרכשו סמים מסוג: קוקאין, חשיש וקנאביס בכמויות שאינן לצריכה עצמית בשווי מאות אלפי שקלים.

הבוקר עם ההחלטה על מעבר לשלב הגלוי של החקירה המלווה בידי חטיבת התביעות של משטרת ישראל ופרקליטות דרום, פשטו עשרות שוטרי המחוז הדרומי בהם לוחמי מג"ב וכלבנים ממדור בעלי-חיים של המחוז הדרומי על בתיהם של החשודים, תושבי הפזורה הבדואית ויישובי הדרום, שם תפסו כוחות המשטרה רכוש אשר עפ"י החשד הושג בדבר עבירה וראיות נוספות. החשודים הועברו לחקירה במשטרה ובמהלך היום יובאו מי מהחשודים בפני בימ"ש השלום בבאר שבע לדיון בהארכת מעצרם.

"המאבק בנגע הסמים המסוכנים מחייב אותנו לפעול כל העת בדרכים יצירתיות במספר רבדים בהם סיכול הברחות הגדר והשמדת החממות בשטחי האש, תוך איסוף ראיות והבאת העבריינים לדין", נמסר גם כן מהמשטרה.

תגובות

End of content

No more pages to load