• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''רוצה פטור מבידוד קורונה? שלם 850 שקל''

כתב אישום נגד עובד במוקד הערעורים של משרד הבריאות בב"ש אשר במספר הזדמנויות שונות נתן תמורת שוחד פטור מחובת בידוד לאנשים ששהו במחיצת חולה קורונה

צילום הדמיה: PXFUEL / CC0

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה  לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד עובד במוקד הערעורים של משרד הבריאות בב"ש,  אשר במספר הזדמנויות שונות נתן תמורת שוחד פטור מחובת בידוד לאנשים ששהו במחיצת חולה קורונה.  

כתב האישום מייחס לנאשם שבעה אישומים בגין ביצוע עבירות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מעשה העלול להפיץ מחלה וסחיטה באיומים.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד יואב קישון, הנאשם ראיד אלפיניש, בן 24 מרהט,  עבד בזמנים הרלוונטיים לכתב האישום בחברת "בזק אונליין" המפעילה עבור משרד הבריאות את מוקד הערעורים למתן פטור מחובת בידוד. הנאשם עבד במוקד משרד הבריאות בבאר שבע והיה עובד ציבור. לצורך מילוי תפקידו, עבר הנאשם הדרכה ייעודית וידע כי מתן פטור מחובת בידוד לאדם שאינו עומד בקריטריונים לשחרור מבידוד מסכן את בריאות הציבור ועלול להפיץ את המחלה אשר יש בה סיכון נפשות.

מכתב האישום עולה, כי הנאשם פטר 11 אנשים מחובת בידוד, מתוכם 5 עובדים בסניף "אייס" בבית שאן ובתמורה קיבל שוחד בסך של 850 ₪ או שביקש לקבל שוחד.

הנאשם סיפק פטור מחובת בידוד, מבלי לוודא את העובדות האפידמיולוגיות הנדרשות לצורך כך, לעתים מבלי לשוחח עם האנשים כלל, ביודעו כי לא נשללה האפשרות שהם חולים, וכאשר הנאשם עצמו קבע כי לא ניתן לתת להם פטור.

בכך, קיבל הנאשם שוחד בגין פעולה הקשורה בתפקידו ועשה במזיד מעשה העלול להפיץ מחלה שיש בה משום סכנת נפשות.

התיק נחקר ע"י יחידת אתגר בלהב 433. פרקליטות המדינה, בשיתוף עם משטרת ישראל, תמשיך לפעול בנחישות נגד מפרי החוק והתקנות, על מנת למצות את הדין עם אנשים שמסכנים את בריאות הציבור. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

תגובות

End of content

No more pages to load