• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאות בהפגנה נגד רצח נשים בב''ש

מאות מפגינים, מכל רחבי הנגב, הגיעו הערב לרחבת מרכז המורים, למחות על אוזלת ידן של הרשויות למנוע רצח נשים, בעקבות החשד לרצח של אירנה גריבנב (67) על ידי בן זוגה ולדימיר ספיטלניקוב

ההפגנה הערב (צילום: טוני קספין)

מאות הפגינו הערב, (רביעי)ברחבת מרכז המוריםבבאר שבע, בעקבות החשד לרצח של אירנה גריבנב, בת 67 , על ידי בן זוגה ולדימיר ספיטלניקוב, שאירע בעיר ביום שני והריגתה של נג'ח מנסור, בת 35, תושבת הקריות. הפגנה, שהתארגנה באופן ספונטני, זכתה לתמיכת עוברים ושבים, שהצטרפו אל המפגינים ולתמיכת נהגים שחלפו במקום - וצפרו במכוניותיהם. 

''אי אפשר לשבת בשקט, לנוכח מצב בו נשים נרצחוץ והרשויות אינן מצליחות למנוע. רק השבוע הכנסת הפילה הצעת חוק העוסקת באלימות כלכלית כנגד נשים. שמעתי את דיבורי הח''כים והזדעזתי''., אמרה לברנז'ה NEWS אחת המשתתפות. בהפגנה נטלו חלק משתתפים מכל רחבי הנגב. 

י''ור נעמת, חגית פאר, שהשתתפה בהפגנה בבאר שבע, אמרה: ״יצאנו לרחובות לזעוק ולהשמיע את קולן של אלו שכבר אינן איתנו- הממשלה חייבת להתעורר״

״נמצאים כאן נשים וגברים שאכפת להם, שנמאס להם. יצאנו לרחובות לזעוק ולהשמיע את קולן של אלו שכבר אינן איתנו. הגיע הזמן למעשים ולא לדיבורים-די כבר. אני קוראת לממשלה להתעורר - דם נשים אינו הפקר״.

​​​​​​​"המאבק הזה הוא לא רק של נשים ואני מקווה לראות הערב גברים רבים שיצטרפו למחאה אל מול גל הטרור הזה ואוזלת ידה של המדינה. מאסנו מדיבורים, מועדות ומהבטחות – ישנה כבר תכנית למאבק באלימות במשפחה שהממשלה אישרה בשנת 2017. מאז ועד היום רק חלק קטן של התקציבים הועבר ואם זה לא מספיק, הקורונה, על הלחצים הכלכליים והנפשיים שהביאה עמה, החריפה עוד יותר את מצבן של נשים במעגל האלימות. רבות מהן כלואות בבתיהן שהפכו לבתי כלא עבורן ופעמים רבות גם עבור ילדיהן. אני לא יודעת עוד כמה נשים צריכות להירצח בכדי שהנושא יהיה חלק מסדר העדיפויות של הממשלה הזאת".

תגובות

End of content

No more pages to load