• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דימונה: משרד המודיעין יקים כיתות סייבר לעודד גיוס ליחידות העילית

בני נוער מדימונה יוכשרו במסגרת תכנית ייחודית של משרד המודיעין לקראת הגיוס לשירות משמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה בקהיליית המודיעין

שר המודיעין כהן, עם רוה''ע דימונה, ביטון (צילום: עיריית דימונה)

בביקור שערך שר המודיעין אלי כהן בדימונה יחד עם ראש העיר בני ביטון, סוכם על הקמת כיתות סייבר במטרה לשלב תלמידים ותלמידות ממגזרים שונים במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל. בנוסף, דיברו השניים על התוכניות להמשך פיתוחה של העיר.

שר המודיעין אלי כהן: "משרד המודיעין בראשותי מתגייס למען בני ובנות נוער בדימונה ואני שמח לקדם תכנית להכנתם לקראת גיוס לשירות מאתגר ומשמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה במוסד, שב"כ וצה"ל. אני מודה לראש העיר בני ביטון על הירתמותו. המיזם יסייע לבני הנוער להשתלב בתעשיית ההיי-טק בתום השירות. כפי שפעלתי לקדם בעיר פרויקטים משמעותיים כשר הכלכלה והתעשייה, כך אפעל לסייע לעיר בכל תפקיד בו אהיה".

שר המודיעין אלי כהן סייר השבוע בדימונה וקיים פגישה עם ראש העירייה, בני ביטון. בפגישה, דנו השניים על הקמת תכנית סייבר לתלמידי בתי הספר בדימונה, כחלק מהתוכנית של משרד המודיעין לשלב מגזרים שונים ותושבי פריפריה במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל. 

המסלול המצליח "ממריאות", קיבל השנה תוספת תקציב משמעותית ומתרחב גם לדימונה. המסלול מיועד לתלמידות תיכון בכיתות י'-י"ב מהפריפריה, הבוחרות במסלול שירות לאומי-אזרחי. המטרה היא להכשיר וללוות את התלמידות לקראת גיוסן לתפקידי סייבר וטכנולוגיה משמעותיים בקהיליית המודיעין, וכך למצות את ההון האנושי בפריפריה. 

הזדמנות הניתנת במסגרת המיזם לצעירים ולצעירות לשרת ביחידות הסייבר והטכנולוגיה ובקהיליית המודיעין, הופכת בעבורם לכרטיס כניסה חשוב ומשמעותי לאזרחות ובכך גדלה כמות המתגייסים המגיעים לתפקידים אלה מאזורי הפריפריה, שיזכו בתום השירות להצעות עבודה אטרקטיביות בשוק העבודה. לטובת הפרויקט הוקצה תקציב ייחודי לשנה הראשונה בסך 9 מיליון שקלים. 
שר המודיעין אלי כהן: "המיזם יסייע לצעירים וצעירות המוכשרים מדימונה לקבל הזדמנות אמיתית ושווה למצות את מלוא יכולותיהם. המיזם עונה על צורך הולך וגובר בכוח אדם איכותי לקידום היכולות הלאומיות של מדינת ישראל". 

ראש העיר דימונה בני ביטון: "דימונה נמנית עם הערים הרבות שבהן הגיוס לצה"ל עובר את ה-90 אחוז, כאשר הגיוס ליחידות משמעותיות עולה על 65 אחוז ובכללן יחידות כמו 8200.

​​​​​​​"לפיכך אני רואה עין בעין עם ידידי השר לענייני מודיעין אלי כהן, ושיתוף הפעולה בינינו הוא פורה ומפרה עוד מתקופתו כשר הכלכלה. לכן אני לא רק מברך על המיזם, אלא אף משתף ואשתף עמו פעולה לטובת צעירי דימונה בפרט וצעירי הנגב בכלל. יישר כוח לשר, הצלחת המיזם היא הצלחת כולנו".

תגובות

End of content

No more pages to load